Mnogi danas vele da čuda ne postoje. Da je sve slučajnost. Evo ste vidjeli jučer vrijeme. Bilo je na trenutke strašno. Ali mi vjerujemo da je Bog po zagovoru Gospe uslišao molbe tisuća hodočasnika koji su se zaputili u Vepric Gospi da ih poštedi toga nevremena. I svjedočili smo tome. Da je u Vepricu unatoč prognozama bilo lijepo i sunčano vrijeme. Bez oblačka na nebu. Tek po vrhovima Biokova su se nadvili oblaci. Da nas posjete koliko je molitva jaka i da sa svime upravlja Bog. Danas je dragi prijatelji jedan rođendan. Slavimo rođenje Blažene Djevice Marije. Rođendan je to suotkupiteljice svih ljudi. Majko Marijo, kraljice Hrvata želimo Ti sretan rođendan! Iz naše župe smo hodočastili jučer popodne u Vepric. Svetište je to Marije Majke. Bilo je mnoštvo vjernika,sa otoka, zagore, Bosne i Hercegovine,nas iz neretvanskog kraja…..desetak tisuća sigurno. I jedna zanimljivost. Sjećate li se možda lanjskog teksta iz Veprica. Spomenuli smo dvije bake koje su hodočastile Gospi. E ove godine je bila samo jedna. Naborano lice, sklopljene ruke u molitvi, pogled uperen u daljninu,zamišljen. Ne da se ta starica godinama iako su pritisle. Druge nije bilo. Nećemo nagađati razloge izostanka te druge starice. Velika je to ljubav prema Mariji. Da nam je samo imati vjeru naših baka i djedova,puno bi smirenije živjeli. Misno slavlje je predvodio nadbiskup Zadarski monsinjor Želimir Puljić. Lijepo nam je poručio u propovijedi: rođenje je veličanstven dar Boga čovjeku, to jest ženi. Toliki dar da je Sin Božji na svijet došao rođenjem. Spomenuo je biskup i rodoslovlje. Kako treba poštivati starije, pamtiti i nasljedovati sve ono dobro što su nam naši preci ostavili. Posebno vjeru. Što kao narod i činimo jer je cijela naša Domovina ,mogli bismo reći premrežena svetištima posvećenim Gospi. Od najstarijih vremena naši narodni vladari štovali su Mariju. I nadbiskup Želimir nas je pozvao da nastavimo tim putem. Na kraju je slijedila procesija sa svijećama kroz svetište. Bilo je lijepo i veličanstveno. Kao i svake godine. Svima vama dragi čitatelji želimo blagoslovljen blagdan rođenja Blažene Djevice Marije. Mir vam i dobro!