Dragi župljani i cijenjeni čitatelji naše župne stranice,želimo vam blagoslovljenu svetkovinu Velike Gospe. Neka zagovornica svih milosti kod Boga usliši sve vaše molitve. Proslavili smo danas ovu lijepu svetkovinu,mogli bismo reći najdražu u zemlji Hrvata. Bile su dvije svete mise,u 7.30 i u 9.30 sati svečana sveta misa sa procesijom. Kip su nosile cure i žene,djeca su prosipala cvijeće,a naši župni pjevači su svojom pjesmom sve to popratili. Župnik nam je u propovijedi napomenuo da časteći Mariju,slavimo Boga i Njegova djela. Svetkujemo danas uznesenje Marijino dušom i tijelom na Nebo. Marija je suotkupiteljica,bez grijeha,majka Isusova,rekao je župnik. Njeno je tijelo hram u kojem je nosila Isusa. Iz svagdašnjih primjera usporedio je ljubav majke prema djetetu,i ljubav djeteta prema majci. Kolika li je tek ljubav nebeske Majke prema svojoj djeci,rekao je župnik. Marija je naša duhovna majka koja ljubi svijet i zagovara nas kod Boga. Budimo njena djeca,pozvao nas je don Dražen,odbacimo grijeh i sve loše. Na kraju nas je pozvao da molimo za mir,snagu vjere da ostanemo vjerni Bogu. Jer gdje se Marija slavi,tu vjera cvjeta,zaključio je na kraju don Dražen. Lijepo je danas bilo biti u crkvi u Kominu i proslaviti svetkovinu Blažene Djevice Marije. Hvala svima koji su pomogli da današnje misno slavlje protekne u lijepom i svečanom ugođaju.