Svetkovina je Tijelova. Zapovjednog blagdana. I državnog praznika. Prolaskom danas kroz naše mjesto ne bi baš rekli da je to tako. Sve trgovine su radile kao da je običan radni dan. A što je tek po većim mjestima i gradovima ne želimo niti pomisliti. Jer na ovakvu svetkovinu držati trgovine otvorenim jest pljuska svim vjernicima. Daleko smo mi od toga da nas poneki nazivaju katoličkom državom,a još možda dalje od zamisli da u našoj Domovini vlada demokršćanska opcija! Ali usprkos tome proslavili smo danas ovu veliku svetkovinu.

Širom Domovine bile su svete mise sa Tijelovskim procesijama. Tako je bilo i u nas. Župnik je u propovijedi naglasio da ova svetkovina produbljuje našu vjeru u stvarnu Kristovu prisutnost. Vjernici su pozvani dolaziti na svetu misu kako bismo bili dionici Isusa Krista koji nam se daje pod prilikama kruha i vina. Koliko nas vjernika uistinu vjeruje u stvarnu Isusovu prisutnost u hostiji i kaležu na oltaru,upitao je don Dražen.  Koliko izostajemo za svete mise, ispovijedi i pričesti? Kakav je to život onoga koji se naziva vjernikom ako živi bez Boga? Isus nas sve zove na gozbu, svake nedjelje, svakog blagdana…..Mnogi odbijaju,zaključio je župnik. Koriste razne izgovore,pravdaju se obvezama. Ali Boga ne mogu prevariti. Na kraju nas je pozvao da pristupamo Euharistiji jer je Euharistija srce čovjeka i hrana za život vječni. Svima vama još jednom čestitamo današnju svetkovinu i zahvaljujemo Juri Zovki na slikovnom zapisu današnjeg misnog slavlja i procesije.