“Tko jede moje tijelo i pije moju krv,  u meni ostaje, i ja u njemu, govori Gospodin”

Foto: Facebook/Pixsell

Svetkovina presvetog Tijela i Krvi Kristove, odnosno Tijelovo, u Hrvatskoj (i susjednoj BiH) proslavljena je svečanim euharistijskim slavljima i procesijama kroz gradove i sela. Procesije su prolazile oko crkvi ili kroz središta gradova. Svečano misno slavlje u zagrebačkoj katedrali predvodio je zagrebački pomoćni biskup Ivan Šaško.

“U svetkovini Tijelova spajaju temeljne istine naše vjere o Bogu koji je stvorio svijet i čovjeka i darovatelju slobode, bez koje ljubav ne postoji te Bogu koji čovjeka nije ostavio u otajstvu zla i grijeha, nego je s njime ostao u ljepoti svoga Tijela i Krvi, po kojima već sada čovjek može živjeti zajedništvo vječnosti”, naglasio je biskup Šaško.

U nastavku pogledajte kako se blagdan Tijelova slavio diljem Crkve u Hrvata.

Bitno.net