Došao red sjesti za računalo i napisati par crtica. I zanimljivo, evo ne znam odakle početi. Jer danas je bilo lijepo biti u Kominu u našoj župnoj crkvi. Vjernika je bilo toliko da ih je mnogo bilo vani jer nisu mogli stati u crkvu. Odavno dragi prijatelji nije bilo tako. Recimo da je to još jedno čudo svetoga Ante. Svećenici,pjevači,narod,predvoditelj misnog slavlja. Kao da smo svi dali sve od sebe da dostojanstveno i svečano proslavimo svetog Antu. I hvala svima na trudu i zalaganju. Dao dragi Bog da i dogodine bude tako. Uz predvoditelja don Antu Mateljana,sudjelovali su još i župnik Igrana i Drašnica fra Ante Buljan, župnik Dobranja-Bijeli Vir don Stipe Jerković, župnik Vidonja don Mladen Margeta,župnik Bagalovića don Damir Bistrić i naravno,naš don Dražen Dukić. Zanimljiva je bila propovjed don Ante Mateljana. Bila je u obliku osobnog pisma svetom Anti. Na početku je bila čestitka cijeloj župi,uz poruku da netko mogao govoriti,treba znati slušati. I evo poslušajte što smo zapamtili iz tog zanimljivog pisma svetom Anti. Potrebni smo pomoći odozgor,započelo je pismo,i nastavilo sa opisom ne tako lijepog stanja zašto nam je pomoć potrebna. Gubimo se sveti Ante. Gubimo se mi,naši prijatelji,gubimo stvari,gubimo najmilije. Ali na žalost,gubimo Boga,a tada gubimo sve. I zato smo ti sveti Ante došli danas zahvaliti za sve milosti,ali i zamoliti Te za pomoć. Jer naš se narod pogubio,uhvatio ga je nemir i podjele. Zaboravlja na Boga pomalo. A Bog nam je toliko puta pomogao kroz povjest,posebno u zadnjem ratu kada nas je samo čudo Božje spasilo uz velike žrtve. Ali to se zaboravlja. Bog ostaje u drugom planu. Jer oni koji nas vode gledaju samo svoj interes. Slušaju strane sile. A ti sveti Ante nisi bio takav. Ponosio si se Kristom. Molimo te pomozi nam da se nađemo. Da pustimo Boga da nas pronađe. Jer izgubili smo se Bože i ako ovako nastavimo prijeti nam propast. Zato te molimo sveti Ante da nam pomogneš kod Boga da pronađemo pravi put. Ma kad bi Ti došao na zemlju danas sveti Ante,ljudi najvjerojatnije ne bi slušali tvoje riječi, htjeli bi čuda. Zato nam je vjera potrebna. Da je bar imamo kao zrno gorušice kao što veli Isus. O kako bi to bilo. Ali često se sjetimo samo kad zagusti. Onda Te tražimo. Ali pomozi nam sveti Ante, busi nam glas u srcu. Probudi nas i sebi nas dovedi. Sada i vazda i u vijeke vjekova Amen! To bi bilo ukratko pismo svetom Anti koje smo danas čuli. Sigurno so nešto izostavili,ali poruka nam je svima jasna. Biti vjernik i kršćanin uvijek i kada je zgodno i nerzgodno. Eto dragi prijatelji. Još jednom vam želimo blagoslovljen današnji blagdan svetog Ante i neka vas na vašem putu i usvakodnevnom životu prati njegov zagovor! Mir vam i dobro.

Fotografija Župa sv. Ante, Komin.

Fotografija Župa sv. Ante, Komin.

Fotografija Župa sv. Ante, Komin.

Fotografija Župa sv. Ante, Komin.

Fotografija Župa sv. Ante, Komin.

Fotografija Župa sv. Ante, Komin.

Fotografija Župa sv. Ante, Komin.

Fotografija Župa sv. Ante, Komin.

Fotografija Župa sv. Ante, Komin.

Fotografija Župa sv. Ante, Komin.

Fotografija Župa sv. Ante, Komin.

Fotografija Župa sv. Ante, Komin.

Fotografija Župa sv. Ante, Komin.

Fotografija Župa sv. Ante, Komin.

Fotografija Župa sv. Ante, Komin.

Fotografija Župa sv. Ante, Komin.

Fotografija Župa sv. Ante, Komin.

Fotografija Župa sv. Ante, Komin.

Fotografija Župa sv. Ante, Komin.

Fotografija Župa sv. Ante, Komin.

Fotografija Župa sv. Ante, Komin.

Fotografija Župa sv. Ante, Komin.

Fotografija Župa sv. Ante, Komin.

Fotografija Župa sv. Ante, Komin.

Fotografija Župa sv. Ante, Komin.

Fotografija Župa sv. Ante, Komin.

Fotografija Župa sv. Ante, Komin.

Fotografija Župa sv. Ante, Komin.

Fotografija Župa sv. Ante, Komin.

Fotografija Župa sv. Ante, Komin.

Fotografija Župa sv. Ante, Komin.

Fotografija Župa sv. Ante, Komin.

Fotografija Župa sv. Ante, Komin.

Fotografija Župa sv. Ante, Komin.

Fotografija Župa sv. Ante, Komin.

Fotografija Župa sv. Ante, Komin.

Završni blagoslov….

Gepostet von Župa sv. Ante, Komin am Samstag, 13. Juni 2020

POČETAK PROCESIJE

Gepostet von Župa sv. Ante, Komin am Samstag, 13. Juni 2020