Hrabra karmelićanka usred nereda u SAD-u ispisala hrabre poruke
Autor: Bitno.net/Laudato/

Redovnica je ispisivala poruke dok su prosvjednici prolazili pokraj zgrade koja pripada njezinom redu.

– Prosvjednici su prolazili i svi su pokrivali svoje prozore s daskama jer su neki već bili provaljeni. Mi smo siromašne i stoga nismo zabrinute, ali smo prekrile prozore s kartonima te porukama ljubavi i mira – izjavila je jedna od redovnica, piše Bitno.net.

Redovnica je naglasila kako jedino što žele je širiti nadu i ljubav.

– Unatoč svemu ovome, vidi se da se dobre stvari događaju u zajednici. Bog djeluje. Usred svega ovoga postajemo sve bliži. Molimo se da ovo ohrabri druge da istupe u ljubavi i da ne budu u strahu – istaknula je redovnica.

Podsjećamo, prosvjedi se odvijaju u brojnim gradovima SAD-a zbog ubojstva Georga Floyda, crnca kojem je policajac držao koljeno na vratu više minuta, premda se uhićenik bunio da ne može disati. Neki prosvjedi rezultirali su nasiljem, pljačkom i uništavanjem, a meta su bili i vjerski objekti.