Ove nedjelje u ovom razmišljanju posebno spominjemo mlade,nadamo se da ostalo čitateljstvo neće zamjeriti.

U ono vrijeme:

Kad je Isus čuo za smrt Ivana Krstitelja, povuče se odande lađom na samotno mjesto, u osamu. Ovako počinje Evanđelje osamnaste nedjelje kroz godinu. Mislim da će se većina složiti sa tvrdnjom da je čovjeku potreban odmor. Od svih obveza koje ga gone. Potreban mu je mir. Da se obnovi tjelesno I duhovno. Koliko puta čujemo:” Ma da mi je otić negdi pet dana da nikoga niti vidin niti čujen”. Nije to rečenice izgovorena iz mržnje,već iz potrebe za odmorom. I Isus vidimo čuvši za smrt svojeg rođaka odluči isto. Da u samoći oplače smrt Ivanovu. Ali nije Mu se to ostvarilo. Jer silan svijet nagrnu za Njim. Voljeli su Ga. Svojim životom i naukom stekao je ,mogli bismo reći sljedbenike. I mnogi će u budućnosti otpasti. Vidjeli smo to na Veliki petak.

5 razloga zašto je Isus najbolji prijatelj | Kolumne | Sve vijesti

Ako se na tren prebacimo u današnje vrijeme vidimo da mnogi nastoje steći sljedbenike. Posebno političari. Međutim većina njih bira krive načine. Umjesto sljedbenika,stječu poslušnike. Kupuju te poslušnike raznim pogodnostima: boljim položajem na poslu, dobivanjem radnog mjesta, prodajom ili davanjem u zakup raznih javnih dobara. Stalna je već priča da treba imati dobru vezu da bi se zaposlio,a posebno se to odnosi na radna mjesta gdje je država poslodavac. Trenutno pozivaju mlade da se prijave za rad u policiji. I već se ili javno ili tajno traže veze da bi se zaposlilo. Malo je tu pravde i poštenja. A kršćanska smo zemlja. Vjernici.

Koliko li će ovaj tekst naljutiti ljudi zbog ovih navoda? A znamo da su istiniti. Koliko će se čitatelja odvažiti lajkati ili podijeliti ovaj tekst? Malo ili nitko! Jer ih je strah što će reći oni kojima su dužni za razne usluge i dobrobiti koje uživaju. Taj strah ih je učinio robovima. Nisu više slobodni izreći svoje mišljenje koje bi se kosilo sa razmišljanjem trenutnih moćnika. A ti moćnici misle da su stekli sljedbenike! A nisu!  Stekli su poslušnike. Ako to nije tako zbog čega onda toliki strah ljudi koji se izmjenjuju na vlasti od narodnog izjašnjavanja na referendumima ili dopisnog glasovanja. Strah je to možda od mladih koji bi jednim klikom na modernim mobitelima i računalima imali prigodu izjasniti se. Jer ti mladi vide da takav način života nigdje ne vodi i sve više napuštaju ovu lijepu zemlju.

Vidite, Isus za kojeg mi govorimo da Ga slijedimo nije bio takav. Narod je došao za njim u osamu u kojoj je bio. I On je izišao pred narod,bez straha. I osim duhovne hrane nahranio im je i tijelo učinivši čudo nahranivši od dvije ribe i pet kruhova više od pet tisuća muškaraca bez žena i djece. I još je preteklo.

Zato dragi čitatelju,bio mlad ili star,najprije budi vjernik ako se tako osjećaš. Posebno vi mladi. Na vama je budućnost ove zemlje. O vama jednim dijelom ovisi kršćanstvo. Vi ste budućnost Crkve i Domovine. Ne bojte se,odbacite te okove koji vas sputavaju jer onako kako vi odlučite,tako će vam biti i u budućnosti. Slijedite Isusa u hrabrosti. Jer On se nije bojao i već dva tisućljeća NJEGOVO SVETO IME razni moćnici sa svojim poslušnicima nisu uspjeli zatrti. I neće koliko se god trudili. Jer ako se ponekad osjećate da ste u manjini,a vjerujte to je danas čest osjećaj za kršćanina,to ne znači da niste u pravu. Jer biti uz Isusa znači biti uz pobjednika. A tko to ne voli pobjeđivati?Dopustite Isusu da uđe u vase živote,da vam postane prijatelj,jer to najviše želi. Hoćete li prihvatiti to prijateljstvo ovisi o vama dragi mladi.

I budite odgovorni i čuvajte svoje živote,jer vidjeli ste prije par dana kako četvero mladih života biva tragično izgubljeno: Marijan Petrić , Ante Gazić ,Ivan Majhen, Lea Pajtak su njihova imena koje s poštovanjem ovdje izgovaramo i molimo dobroga Boga da im udijeli vječni mir. A njihovim obiteljima iskrena sućut i da im Bog bude utjeha u njihovoj žalosti. Mir vam i dobro!