Na početku hvala na par poruka koje smo dobili. I dobro smo, zdravlje je u redu. A što se tiče ovotjednih objava, jednostavno u ovom teškom tjednu kada corona divlja nismo htjeli doprinosti nekoj napetosti u društvu koje je ionako na rubu. Gdje god vidite da ima par ljudi u razgovoru, tema im je corona. Kao da ljudi o ničem više ne znaju razgovarati nego o coroni i cijepljenju. I padaju često teške riječi i svađe. Umjesto da kao društvo budemo složni protiv ove bolesti, mi se prepiremo. I komentari su često neukusni i uvredljivi ispod nekih tekstova. Na meti se tako nađe i Crkva. Dragi prijatelji, nemojte napadati Crkvu radi pojedinih neodgovornih svećenika ili biskupa. Ili možda kardinala. Kritizirajte te osobe a ne instituciju Crkve. Jer Crkva je puna duhovnih pastira koji su iskonski pokazali brigu za vjernike u ovom ludilu. Toliko o tome. Druga stvar će sigurno ići nekima na živce ali dužnost nam je o njoj govoriti. Putujući neki dan u vozilu slušam popularnu radio postaju. I tema je praznovjerje, kucanje u drvo, crna mačka i slične gluposti. Zaključak voditeljice i jedne poznate psihologice jest da je praznovjerje dobro. Bolestan zaključak, bar prema razmišljanjima vjernika. Ali ako malo pogledamo oko sebe možda su one na žalost i u pravu. Koliko puta čujemo odgovor koji glasi; “Bogu hvala sam dobro da kucnem o drvo”. Kakve veze ima kucanje o drvo sa vjerom u Boga? O horoskopu, tv emisijama gdje razne vračare i gatari uništavaju vjeru Hrvata u ime Sotone nećemo ni pričati. Vrhunac svega je naivnost katolika i Hrvata koji ovih dana obilježavaju Noć vještica! Obilježavaju dan koji je ujedno i međunarodni dan vještičarenja. Spominju sa dana kada su u prošlosti krvlju žrtvovane djece zazivani duhovi za dobru godinu. Ma mogli bismo reći da slave rođendan Sotone! I onda se čudimo ovolikoj količini zla u našem društvu. Ma dragi ljudi, Zlo ne dolazi samo, neće doći ako ga sami ne pozovete. Ako odustanete od Božje zaštite i skrenete u vode okultnoga, nemojte se čuditi raznim nevoljama koje gledamo oko sebe. Vjerovati u Boga, biti katolik, ići na svetu misu, a slaviti Noć vještica jednostavno ne ide jedno sa drugim. I nije ovo puko trabunjanje uredništva ove stranice, već stajalište Crkve. Evo pročitajte deset točaka fra Josipa Blaževića zašto katolik ne bi smio slaviti ovo zlo. Razmislimo svi skupa. Jer mnoge stvari nisu bezazlene onako kako se na prvi pogled čine. Pa ni ovaj sramotni plakat od prošlih godina koji poziva na slavljenje zla. Ostanite zdravi dragi prijatelji i čuvajte se.
Reci NE Halloweenu, jer…
-briše granicu između kršćana i pogana
-pobuđuje zanimanje za okultno
-magijske i okultne tehnike predstavlja bezazlenima
-je najsvetiji dan vještica i drugih okultista
-ga okultisti i vještice koriste za populariziranje svojih umijeća
-je spiritistima poseban dan za prizivanje duhova
-su u prošlosti najčešće na ovaj dan prinošene ljudske žrtve
-sotonisti vjeruju da je to jedini dan u godini u kojemu mogu prizvati sotonu
-niječe postojanje grijeha, potrebu za Spasiteljem, i promovira s kršćanstvom nespojivi nauk o reinkarnaciji
-ne postoji niti jedna aktivnost ili simbol Halloweena koji ne bi imao veze s poganstvom.