-svete mise nedjeljom u 8 i u 10 sati

-svagdanje svete mise u 8 sati osim u četvrtak kada je misa u 17.30

-u ponedjeljak je svetkovina svih svetih,zapovjedna svetkovina katoličke crkve, svete mise su u 8 sati za svečare(slave obitelji  cvitanović,jelavić,jerković,kraljević i vladimir,)poslije mise odriješenje za vjerne mrtve, druga sveta misa u 10 sati za puk, popodne u 15 sati odriješenje na groblju za vjerne mrtve

-u utorak je dušni dan, svete mise u crkvi u  8 sati za duše u čistilištu,a u 9 sati za vjerne mrtve naše župe na groblju

-četvrtkom je klanjanje pred presvetim oltarskim sakramentom u 17 sati za duhovna zvanja

-objavom dekreta apostolske pokorničarne utvrđena je mogućnost dobivanja potpunog oprosta za pokojne kroz čitav mjesec studeni

Ponovimo, radi se o sljedećim odredbama koje je odobrio papa Franjo:

  • potpuni oprost za one koji pobožno posjete groblje i mole se za pokojne, čak i u mislima, običajno utvrđen za dane od 1. do 8. studenoga, za dobrobit vjernika, može biti prenesen na drugih osam dana u mjesecu studenom, koji mogu biti neovisni jedni o drugima, a vjernici ih slobodno biraju;
  • potpuni oprost od 2. studenoga, utvrđen o Spomenu svih vjernih pokojnika, za sve koji pobožno posjete crkvu ili oratorij i mole Oče naš i Vjerovanje, može se prenijeti ne samo na nedjelju koja slijedi ili prethodi svetkovini Svih Svetih, već i na drugi dan mjeseca studenoga, po slobodnom izboru vjernika;

Također, starije osobe, bolesnici i svi oni koji zbog teških razloga ne mogu izaći iz kuće, na primjer zbog ograničenja donesenih od strane nadležnih tijela za vrijeme pandemije, kako bi se izbjegla veća okupljanja vjernika na svetim mjestima, mogu zadobiti potpuni oprost pod uvjetom da se, ujedinjujući se duhovno sa svim drugim vjernicimapotpuno odreknu grijeha i s nakanom da što prije ispune tri uobičajena uvjeta za postizanje oprosta (sakrament ispovijedi, pričest i molitva na nakane Svetog Oca), pred slikom Isusa ili Blažene Djevice Marije, mole molitve za pokojne, na primjer: Jutarnju i Večernju Časoslova za pokojne, krunicu Blažene Djevice Marije, krunicu Božanskom milosrđu, druge molitve za pokojne koje su vjernicima drage, ili da se posvete meditativnom čitanju jednog od evanđeoskih odlomaka koje pred nas stavlja liturgija za pokojne, ili da izvrše djelo milosrđa prikazujući Bogu boli i poteškoće vlastitoga života.

Na kraju, podsjetimo i da u Godini sv. Josipa koja traje do 8. prosinca 2021. također možete dobiti potpuni oprost uz ispunjenje određenih uvjeta.

 

SVETE MISE KROZ TJEDAN

  • pon.svi sveti,misa za svečare- cvitanović,jelavić,jerković,kraljević i vladimir u 8 sati, misa za puk u 10 sati
  • uto.dušni dan,misa za duše u čistilištu u 8 sati u crkvi ,misa za vjerne mrtve u 9 sati na groblju
  • sri.luca vlahović -nakana
  • čet.stipo oršulić za pok.nediljko u 17.30
  • pet. zdenka vicić za pok.matija-maša jelčić
  • sub.nado vlahović za pok.mara i ante
  • ned. u 8 sati udruga veterana vojne policije za nikšu ćopo u 8 sati, misa za puk u 10 sati