„Što je od Boga rođeno, pobjeđuje svijet“. Toliko je istine u ovoj rečenici da ćemo sa njom započeti ovo nedjeljno razmišljanje. Druge vazmene nedjelje slavimo Božje milosrđe. Svima nam je poznato da je Božje milosrđe neizmjerno prema čovjeku. Ali postoji jedan uvjet. Da bi se milosrđe zadobilo potrebno je pokajanje, potrebna je odluka da se neće više ići starim stazama grijeha. Uzdati se u milosrđe,a živjeti suprotno Božjim zakonaima ne nosi ništa dobra čovjeku koji tako čini. I nije lako današnjem čovjeku živjeti po Njegovim zakonima. Pa svijet u kojem živimo većinonom donosi zakone koji su protivni zakonima Božjim.

Na žalost ni naše Domovina nije iznimka. Evo u ovo vrijeme prije par godina naše vlasti su svom silinom udarile na Boga,i usprkos opomenama Crkve i protivno volji naroda,donijele Istanbulsku konvenciju. A za nju su digli ruku ljudi koji se zovu vjernicima i kršćanima. Druga stvar je pobačaj koji je rak rana na tijelu našeg naroda. Pod tim zakonom godišnje se usmrti tisuće i tisuće djece u Hrvatskoj. I ta ubijena djeca pred Bogom traže pravdu. I Bog će im sigurno pružiti zadovoljštinu. Na žalost, kazna će pasti na cijeli narod,jer i mi svojim postupkom nečinjenja ili podržavanja ljudi koji donose takve zakone navlačimo gnjev Božji na sebe. I ima li lijeka ovome jadu? Naravno da ima. Svetoj Faustini Isus prenosi poruku da se Njegovo milosrđe odnosi na sve one koji ga iskreno i kroz svetu ispovijed i pričest zatraže. Zato danas i jest dan tolikih milosti i oprosta. Koliko će vjernika ovaj dar Božji iskoristiti? Na žalost jako malo. Često sumnjamo u to,kao i sveti Toma . Međutim,sveti Toma povjerova,i učini velika djela za Gospodina. »Primite Duha Svetoga. Kojima otpustite grijehe, otpuštaju im se; kojima zadržite, zadržani su im.« Tako Isus kaže apostolima. Dakle, sve moguće uvjete imamo. Na nama je da ih iskoristimo za spasenje naše duše. Vjerovati Isusu,uzdati se u Boga,a znamariti Crkvu što mnogi danas rade ne vodi dobru. Jer vidjeli ste ovu uputu Isusovu apostolima. Jasna da ne može biti jasnija. Ugodan vam ostatak dana,i želimo vam obilje zdravlja u ovim vremenima. A bolesnima želimo da što prije ozdrave. Neka nam svima dobri Bog bude u pomoći. Mir vam i dobro!