RIM (IKA)

Premda se u cijeloj Italiji u petak 6. studenoga uvodi policijski sat, novi propisi ne utječu na mogućnost slavljenja misa s narodom uz poštivanje epidemioloških mjera, prenosi Vatican News.

U cijeloj će zemlji do 3. prosinca biti zabranjeni izlasci od 22 sata navečer do 5 ujutro, a 20 regija bit će podijeljene na zone ovisno o epidemiološkoj situaciji. Nova Vladina uredba neće neposredno utjecati na održavanje misa s narodom uz poštivanje epidemioloških mjera koje su i do sada bile na snazi, izjavio je glasnogovornik Talijanske biskupske konferencije Vincenzo Corrado.

Novost je samo da će se za pohod crkvama u visokorizičnim zonama trebati ispuniti obrazac s razlogom izlaska iz vlastite kuće, što je i proljetos bio slučaj. To se odnosi na Lombardiju, Pijemont, Dolinu Aoste i Kalabriju.