Ove prve nedjelje po blagdanu UZVIŠENJA SVETOGA KRIŽA, kod istoimene crkve na Galičaku, u hladu maslina i zavjetne crkve, a pod znakom spasenja i barjakom pobjede, proslavili smo ovu lijepu našu zavjetnu svetkovinu. Ove godine je bilo više svijeta nego prijašnjih godina što znači da Kominjani znaju čuvati zavjete svojih predaka. Mogli bismo reći da je ovaj dan dan našega mjesta, jer spominjemo se naših početaka tu gdje je nastao Komin. Don Dražen, župnik Komina je slavio svetu misu a svojom pjesmom su je uzveličali naši župni pjevači, dok su članovi udruge HKZ ” MI” pripremili okrjepu za sve nazočne.
Svatko od nas je obilježen znakom križa po rođenju, započeo je propovjed don Dražen. Križ je znak muke i spasenja. Živjeti u znaku križa nije lako ali je spasonono. Krist je na križu pobjedio grijeh i uzeo na sebe sve naše muke i patnje. Čovjek treba upirati pogled u Krista, ne biti mlak i slab,nastavio je župnik. Jer takve će nas grijeh savladati. Jakost čovjekova je i oprost. Tada je sličan Isusu. Jer tko oprašta biti ćemu oprošteno. Za neke je oprost jako težak. Ali čovjek je sam potreban oproštenja jer nije savršen, zato treba i on opraštati. Odbaciti osvetu i mržnju. Biti katolik u pravom smislu. Imati snagu oprosta znači živjeti Krista. Molitva očenaša nas spominje da trebamo opraštati. Zato dragi prijatelji unesimo poziv oprosta u našu nutrinu, naše obitelji, naše mjesto. Osjetit ćemo promjenu u našem životu. Neka nam Krist u ovome bude snaga. Amen- završio je svoju propovjed don Dražen.
Hvala svima koji su doprinijeli da ovaj zavjetni dan naše župe prođe u lijepom i svečanom ugođaju. Mir vam i dobro!