U subotu 7.kolovoza,u mjesnom Domu kulture u organizaciji udruge HKZ”MI” Komin i Društva hrvatskih književnika Slavonsko-baranjsko srijemski i Južnohrvatski ogranak, održani su XII neretvanski pjesnički susreti”Maslini u lice”. Nazočili su književnice Enerika Bijač i Ružica Martinović-Vlahović. Dvije književnice neretvanke i njihove dvije knjige pjesama: Okoliš naš svagdanji i Stvari onkraj svari. Na početku je nazočne u ime organizatora pozdravio predsjednik udruge HKZ”MI” Komin Jurica Ćopo. Dobrodošlicu je izrazila i predsjednica mjesnog odbora Komin Mia Šuman,a skupu je pozdravne riječi  uputila ministrica u Vladi Republike Hrvatske Marija Vučković koja zbog obveza nije mogla biti nazočna u Kominu. Uz čitanje pjesama,lijepom ugođaju je doprinijela  ženska klapa”Kolajna” iz Komina. Na kraju je uslijedio prigodni domjenak. I lijepo je bilo sinoć biti u našem Domu kulture. Zajedička misao je svima bila žaljenje što je zbog trenutnog stanja sa epidemijom broj posjetitelja bio ograničen. Uz nadu u bolja vremena,nadamo se da će se ovaj lijepi događaj i dalje odvijati svake godine u kominskom hramu kulture.