SUBOTICA (IKA)

Subotički biskup Slavko Večerin uputio je 28. siječnja svećenicima, redovništvu i vjernicima Subotičke biskupije zahvalu za prikupljenu materijalnu pomoć za potrebe stanovnika potresom pogođenih krajeva u Hrvatskoj, koja se sakupljala u župnim i samostanskim crkvama u Bačkoj počevši od 10. siječnja.

„Svojim okružnim pismom od 30. prosinca uputio sam vam poziv da u nedjelju 10. siječnja 2021. molitvom i novčanim prilogom priteknete u pomoć teško stradalima u nedavnom potresu u Petrinji, Glini, Sisku i okolici. Navedenog dana posvjedočili ste svojom molitvom duhovnu blizinu ljudima u velikoj nevolji, a velikodušnost novčanim prilogom, koji ste iz svojih skromnih mogućnosti za njih odvojili. Na taj način omogućili ste da Caritasu Sisačke biskupije dostavimo novčani iznos od 4.712.680 dinara (40.108 eura). Od srca zahvaljujem svećenicima koji su organizirali molitvu i prikupljanje materijalnih dobara, a posebno zahvaljujem svima vama koji ste vlastitu dobrotu pretvorili u djelo a plemenitost združili s ljubavlju mnogih ljudi velika srca. ‘A Bog nade napunio vas svakom radošću’ (Rim 15,13) i obiljem mira u srcu, te vas pratio svojim blagoslovom u svim vašim nastojanjima, da uzmognete i dalje činiti dobro braći u nevolji i biti dionici Božjih dobara“, kaže se u okružnici subotičkoga biskupa.