Meksički mediji su izvijestili da su vatrogasci djelovali brzo kako bi zaustavili širenje požara, a policija je spriječila daljnje agresivne radnje aktivista za pravo na pobačaj

Pro-choice aktivisti, koji su u Mexico Cityju prosvjedovali zahtjevajući legalizaciju pobačaja, pokušali su zapaliti tamošnju Metropolitansku katedralu. Kao odgovor na napad katolici su se okupili na vratima katedrale, donosi CNA.

Mauricio Alfonso Guitar, zamjenik čelnika Nacionalne garde u Mexico Cityju, izjavio je kako je “zahvaljujući objavama na katoličkim društvenim mrežama, u kojima se nudila obrana crkve i zgrade vlade, policija poslala svoje snage u obranu katedralu”.

Meksički mediji su izvijestili da su vatrogasci djelovali brzo kako bi zaustavili širenje požara, a policija je spriječila daljnje agresivne radnje aktivista za pravo na pobačaj.