SARAJEVO (IKA)

Papa Franjo prihvatio je odreknuće od službe pastoralnog upravljanja Biskupijom Kotor mons. Ilije Janjića zbog navršene dobi i imenovao apostolskim upraviteljem za “sede vacante” barskog nadbiskupa mons. Rroka Gjonlleshaja.

.
Photo: Dusko Jaramaz/PIXSELL

Sveti Otac je u skladu s kan. 401. § 1 Zakonika kanonskog prava, s današnjim datumom prihvatio odreknuće od službe pastoralnog upravljanja Biskupijom Kotor, koje mu je, jer je dosegao dobnu granicu, svojevremeno predao preuzvišeni mons. Ilija Janjić, biskup navedene crkvene pokrajine, priopćeno je iz Apostolske nuncijature u Sarajevu.

Istodobno, Papa je apostolskim upraviteljem za „sede vacante“ Kotorske biskupije imenovao preuzvišenog mons. Rroka Gjonlleshaja, nadbiskupa barskog, priopćio je apostolski nuncij u BiH i Crnoj Gori mons. Luigi Pezzuto.