Kao i svake godine, tako je i ove unatoč okolnostima u kojima se nalazi svijet, okupljeno mnoštvo vjernika hodočastilo Gospi u Vepric. Par tisuća njih je našlo mir i došlo zahvaliti Gospi i zamoliti je za snagu u nadolazećem vremenu. Došli su čestitati rođendan Gospi tu pod moćnom planinom Biokovom gdje se smjestila oaza duhovnosti. Taj mali Lurd u Hrvata. I lijepo je bilo vidjeti veliki broj mladih. Posebno obitelji sa djecom. Dokaz je to da strah nema moć kod hodočašća Gospi. Svetu misu uoči Male Gospe predvodio je vojni biskup Jure Bogdan. Bili su tu i domaćini, nadbiskup Marin Barišić i novi pomoćni biskup Dražen Kutleša. Naš Marin je na početku misnog slavlja pozdravio vjernike. Pozdravio je i novog biskupa Dražena koji je prvi put tu bio sa nama. Pozdravio je i voditelja misnog slavlja biskupa Juru. Ne treba pričati da su obojica dobili veliki pljesak u znak dobrodošlice od nazoćnih vjernika. Biskup Jure nam je u propovijedi uputio poruku o važnosti rodoslovlja. Poručio je da je to važno jer poštujući rodoslovlje, čuvamo baštinu koju su nam naši preci ostavili. A to je kršćanstvo i vjera. Budimo kršćani i čuvajmo tu našu baštinu, poručio je na kraju propovijedi. Po završetku misnog slavlja slijedio je blagoslov puku triju naših biskupa uz litanije Gospi i pjesmu koju ste vidjeli u našem izravnom prijenosu. I lijepo je bilo biti u Vepricu. Čovjek osjeti ono nešto. Dobije duhovni mir i okrjepu, posebno u ovim čudnim vremenima. Spozna koliko je moćno i lijepo biti na pravoj strani gdje nestaje strah i svaka tjeskoba vezana uz vrijeme i trenutne okolnosti. Jer rečeno je; ta ako je Bog sa nama, tko će protiv nas! I malo više vjere i pouzdanja u Boga ne bi nam škodilo. Jer zovemo se kršćani. I vjernici. Čemu onda strah? Mir vam i dobro uz par slika sa misnog slavlja u Vepricu. I neka vas prati zagovor majke Marije pomoćnice kršćana.