Sretan ti rođendan Gospe! Sretan ti rođendan Majko!
Svečanom svetom misom jutros smo proslavili ovaj lijepi Gospin blagdan. Jučer u Vepricu, danas u Kominu. Ovo je blagdan štovanja Blažene Djevice Marije, započeo je župnik propovijed i odmah upitao; Koliko Marija obilježava naš život? Samo spominjanje Marije ne znači i njeno štovanje. Marijin lik treba ući u naš život, nastavio je don Dražen, molitva, krunica, kršćanski život i poslušnost Bogu su obilježja po kojima se poznaju Marijini štovatelji. Marijin štovatelj ne psuje, ide na svetu misu, prakticira svete sakramente. Drži do Božjih zapovijedi. Molite sa razumijevanjem kada molite, rekao je župnik. Donesite odluku da će molitva biti sastavni dio vašeg života, pozvao nas je don Dražen. Tamo gdje se Marija štuje, tamo vjera cvate. Budimo zato vjerni baštinici naših predaka u štovanju Marije, častimo je i utječimo joj se. A ti Majko Marijo pomozi nam da ostanemo vjerni Isusu Kristu cijelog svog života, zaključio je propovijed don Dražen. Na kraju svete mise bio je svečani blagoslov puka. Svima vama dragi ljudi čestitamo današnji blagdan Male Gospe. Mir vam i dobro.