Na početku vam čedtitamo blagdan Male Gospe. Sveta misa je večeras u 19.00 sati. A tebi Majko Marijo čestitamo rođendan. Moli za nas. Moli Boga za naš narod, za našu župu u Kominu
Jučer smo iz naše župe hodočastili Gospi u Vepric. Najstarije je ovo hodočašće naše župe. I u vremenima kada se nije smjelo i kada nije bilo prometne povezanosti, sa brodom se išlo za Vepric iz Komina. Prema izjavama ljudi iz organizacije, sinoć je bilo više hodočasnika nego prošle godine. Sama procesija je trajala više od 40 minuta. Svetu misu je predvodio nadbiskup Želimir Puljić. Pjevao je zbor župe svetog Nikole iz Matkovića. Uz mnoštvo svećenika bio je tu i sada umirovljeni nadbiskup Marin Barišić. Nakon trideset godina upravljanja svetištem u mirovinu je otišao don Alojzije Bavčević kome smo na kraju svi zahvalili za njegovu službu jednim velikim i dugim pljeskom. Mons. Puljić je u svojoj propovjedi istaknuo da se ovdje osjeća duh one kpjoj je ovo svetiste posvećeno. Dolazimo na hodočasće Gospi. Slika je to nadeg hoda prema vjecnosti, rekao ne nadbiskup. U Gospnim svetištima se osjecamo kao kod svoje majke. Današnja užurbanost čini da ljudi gube svoje korijene,primjetio je nadbiskup.Ta tko to od nas može nabrojite svoje pretke,zapitao se. Tek rijetki. Ne zanima modernog čovjeka njegova prošlost. Postajemo tuđinci. Iako se mi često ne poznamo, Bog nas sve zna ponaosob, rekao je nadbiskup. Slušajući Evanđelje koje govori o rodoslovlju Isusa Krista, to nas potice da poštujemo svoje korijene. Večeras želimo zahvaliti Mariji. Povezani smo duhovno sa mnoštvom u drugim svetištima Gospinim večeras. Brani Gospo,brani narod svoj. Gospo Lurdska moli za nas., zaključio je svoju propovjed nadbiskup Puljić. U prilogu pogledajte kako je to bilo i svakako vam dragi prijatelji preporučamo ovo hodočašće. Mir vam i dobro.