Ako vas netko pita: Ma zašto vi toliko volite svoj Komin,svoju župu. Odgovorite mu da je to zbog ljudi koji u njoj žive, zbog njihova duha, zbog određenih vrijednosti koji su im kroz naraštaje usađeni. Zato volim svoje mjesto i svoju župu. I lijepo je večeras bilo u Kominu,u našoj župnoj crkvi na obredima Velikog petka. Iako zbog trenutnog stanja sa zarazom nije prikazano svo bogastvo naše liturgijske baštine, izostala je procesija i put križa sa Presvetim kroz selo, nije bilo žudija, umjesto pjevanja muka po Ivanu je čitana, ipak se vidjelo da nikakva epidemija niti strah ne mogu nadvladati vjeru našeg čovjeka u Boga i odanost Crkvi. Osjetila se dragi prijatelji ta pobožnost večeras kroz molitvu i obrede. Čitana je muka po Ivanu, otkriven je križ kojem smo pristupili poklonom, iza toga pričest,te Ispovidajte se naših župnih pjevača. Na kraju je župnik s Presvetim Oltarskim Sakramentom udijelio blagoslov puku u crkvi i brojnima ispred crkve,te cijeloj župi. Sutra je subota,misa bdijenja je u 21 sat. Lijepo bi bilo da i sutra kao i večeras proslavimo vazmeno bdijenje u zajedništvu. Vani je postavljen zvučnik, te se sveta misa može slušati i ispred crkve kao što je bilo i večeras. Laku vam i ugodnu noć dragi prijatelji koji nas pratite iz cijele nam Domovine,a vidimo da vas ima i iz inozemstva. Neka vas sve prati blagoslov uskrslog Krista. Mir vam i dobro!