Slavimo danas najveću svetkovinu naše vjere. Dan je ovo dragi prijatelji koji nam donosi mir. Dan je ovo koji donosi nadu. Čovjek današnjice od svih poslova i briga puno puta ne primjeti kako mu život brzo prolazi. Često kroz taj život luta u kaosu, cilj koji je sebi zadao izgubi se u toj vrevi i žurbi. I dođe čovjek do kraja i kada počne usporavati i sabirati svoj život, tek onda primjeti koliko mu je stvari u tom životu promaklo. Možda je stekao bogastvo, lijepe kuće, vozila…..ali izgubio je putem svoju duhovnu stranu. Propustio je male životne radosti koje život čine životom. Prve korake ili riječi svojeg djeteta jer je imao poslovnih obveza, obiteljsko zajedništvo za stolom je bila rijetkost. Pravdanje se nalazilo u osiguravanju egzistencije za obitelj. Za djecu. I u svojoj starosti doživi da ta djeca preuzmu njegove vrijednosti, i kao on trče za materijalnim. I ostane čovjek sam u svojim lijepim kućama, sa svojim vozilima i novcem na računima. A kraj dolazi. I kada dođe to sve ostaje. Jer samo sa svojim djelima dolazi do Stvoritelja. I kakav će nastavak priče biti to zna samo Bog i taj čovjek. Ne dopusti zato dobri čovječe da ti se ovo dogodi. Isus je sišao na ovaj svijet da ti pokaže put kojim ćeš ići. Od djetinstva pa do odrasle dobi. Imaj cilj u životu, ali ne zaboravi svoju duhovnu stranu. Jer što će ti sve bogastvo ako si nju izgubio. Ako dočekaš kraj sam i napušten. Zato neka ti Krist bude uzor, dao ti je nadu. Pokazao ti je da iza Velikog petka dolazi Uskrs. I zato ne gubi svoju duhovnu stranu, neka ti Krist pobjednik bude među tvojim ciljevima kojima ćeš težiti u svojem životu. Evo par slika sa današnje svete mise. Želimo vam sretan i blagoslovljen Uskrs. Mir vam i dobro!

———————————————————————————————————————-

ČESTITKA UREDNIŠTVA
Najveći dar Uskrsa je nada! Puno smo puta čuli tu ili sličnu rečenicu sa naših oltara. Dragi čitatelji naše župne stranice, od srca vam želimo sritan i blagoslovljen ovaj blagdan nade- Uskrs! Neka vama i vašim obiteljima uskrsli Krist udijeli mir i zdravlje. Od srca vam to želi uredništvo naše i vaše stranice župe svetog Ante u Kominu. Živjeli!!!