ZAGREB (IKA)

Pogreb iznenada preminulog gradonačelnika Grada Zagreba Milana Bandića održat će se u srijedu 3. ožujka u 12 sati na zagrebačkom groblju Mirogoju. Sprovodne obrede predvodit će mons. Zlatko Koren, priopćili su iz Službe za informiranje Grada Zagreba u utorak navečer 2. ožujka.

Uz obitelj, prijatelje, suradnike, pogrebu će nazočiti i visoki dužnosnici: predsjednik Hrvatskog sabora Gordan Jandroković, predsjednik Vlade RH Andrej Plenković, potpredsjednik Vlade i ministar hrvatskih branitelja Tomo Medved te ministar vanjskih i europskih poslova Gordan Grlić Radman.

Posljednji pozdrav gradonačelniku Bandiću uputit će prijatelj i suradnik Ljubo Jurčić te zamjenica gradonačelnika Grada Zagreb koja obnaša dužnost gradonačelnika Jelena Pavičić Vukičević.

Gradonačelnik Bandić na posljednje počivalište bit će ispraćen uz svoje najdraže pjesme: „Oči u oči“, „Na omiškoj stini“ i „Pod brajde“ u izvedbi klape Hrvatske ratne mornarice „Sveti Juraj“.

Misa zadušnica u crkvi Majke Božje Lurdske u 15 sati

Nakon pokopa, misa zadušnica služit će se u crkvi Majke Božje Lurdske (Vrbanićeva 15, Zagreb) s početkom u 15 sati.

U priopćenju Službe za informiranje Grada Zagreba dostavljenom u utorak navečer 2. ožujka posebno napominju kako parkiranje na prostoru Gradskog groblja Mirogoj neće biti moguće, te pozivaju sve da, u skladu s epidemiološkim mjerama, koriste javni gradski prijevoz ili usluge taksi prijevoza.