U ovu nedjelju pomiješani su osjećaju našega naroda dragi prijatelji. Tuga se provlači kroz srca mnogih zbog izgubljenih života. Ali ujedno i ponos kada znaju da ti životi nisu pali uzalud. Sloboda je stigla u zemlju Hrvata kao sunce što pokušava ugrijati zimsku zoru. Obasjali su nas zrake slobode,ali očito ne dovoljno jer vidimo da i dalje robujemo u raznim područjima života. Nikako da se prepustimo toj slobodi u punom smislu. Kao da posustaje žar u srcima naših ljudi. Tome pridonose postupci pojedinih ljudi koji su na položajima da upravljaju sa smjerom kojim će krenuti naše društvo. Pridonose tome i ljudi koji imaju moć u raznim medijima,te tu moć zloupotrtebljavaju šireći malodušnost i dajući važnost lošim vjestima zanemarujući dobre. Nije njima važna žrtva Vukovara i ostalih mjesta naše Domovine dragi prijatelji. Zapalit će oni svijeću,staviti slike Vukovara na svoje naslovnice. Ali samo radi opravdanja sebe i svojih postupaka. Prijetvorni su to ljudi. Ako i umaknu ljudskom oku,neće umaći sudu Onoga koji na kraju svjeta pravedno sudi. Govore i danas o tome današnja čitanja. U ono vrijeme tvoj će se narod spasiti – svi koji se nađu zapisani u Knjizi,veli prorok Danijel. Tada će se probuditi mnogi koji snivaju u prahu zemljinu: jedni za vječni život, drugi za sramotu, za vječnu gadost,kaže nam dalje prorok. Kosti mrtvih branitelja vape Bogu za pravednošću u zemlji Hrvata. Neće ta molba Bogu ostati nijema. Vjerujte u to. Sabrat će svoje izabranike s četiri vjetra slušamo u današnjem Evanđelju. Svatko sam bira dragi prijatelji čiji će izabranik biti. Na čiju će se stranu svrstati. Zato dragi čitatelju izbaci gorčinu iz svojega srca, ta gorčina te često sputava. Opterećuje te. Uništava tvoje misli,zamračuje ti um. Postupci tvoji zbog toga često ne odgovaraju tvojem uvjerenju,tvojoj osobnosti. Prikazuju te kao osobu zlu,ljubomornu,nesklonu ljubavi Boga živoga. Nemojte to dopustiti. Oslobodite svoje srce,predajte tu nepravdu Sucu kao naknadu za svoje grijehe od kojih nitko nije imun. Vjerujte da će vam tada biti puno lakše. Jer na koncu tom gorčinom ništa nećete postići. Zlim jezicima ćete samo dati povoda da tu vašu nevolju prikažu kao ljubomoru. Eto dragi čitatelju,dobri čovječe,kršćanine. Sjeti se danas u svojim molitvama onih kojih više nema među nama. Sjeti se njihovih najmilijih koji ne znaju za njihov grob. Pomoli se i upamti. Nije na ovom svjetu tebi najteže,ima i ljudi koji su gorem stanju od tebe. Jer od boljega postoji bolje,ali isto tako i od gorega gore. Za kraj poslušajte riječi današnjeg psalma: Pokazat ćeš mi stazu života,puninu radosti lica svoga,sebi zdesna blaženstvo vječno. O vama ovisi hoćete li tu stazu pronaći. Mir vam i dobro! (18.XI 2018).