Obveze su ono što se mora izvršiti, dužnost koju čovjek mora obaviti. Eto danas zbog tih obveza malo kasnimo sa nedjeljnom objavom. Jedna od obveza je bila posjeta bivšem župniku,don Petru Perleti.Pozdravi mi Komin i don Dražena Jure,veli don Petar na kraju. Pa evo mi ovim putem izručujemo njegove pozdrave. U današnjim čitanjima provlači nam se tema molitve i ljubavi. U prvom čitanju slušali smo kako Mojsije zbori narodu Božju riječ. Bog preko njega poručuje narodu da vjeruje u jednoga Boga i da Ga ljubi svim svojim bićem. U Evanđelju slušamo razgovor između pismoznanca i Isusa. Postavlja pismoznanac Isusu pitanje o zapovijedima Božjim. I Isus mu spominje ovo gornju zapovjed što je Bog ostavi Mojsiju,i nadoda još jednu: zapovijed ljubavi. Ljubi svoga bližnjega kao sebe samoga, veli Isus. E sada će mnogi od nas postaviti pitanje: Pa tko je moj bližnji? To je svaki čovjek bez obzira sa svoje podrijetlo ili društveni status, to je čovjek koji treba ljubav, samilost i konkretnu pomoć. A u našem okruženju ima mnoštvo onih koji pomoć trebaju. Kako se kršćani današnjice ponašaju? Okreću li glavu od potrebitih ili poštuju Isusovu zapovjed o ljubavi. Kršćanina krase djela koja proizlaze iz njegove vjere. Jer vjera bez djela je mrtva. Kršćanina bi trebala krasiti i vrlina molitve. Koliko današnji vjernik moli? Spominje li se Boga svakodnevno u svojim zahvalama ili samo onda kada upadne u nevolje? Zašto je teško moliti. Nemamo vremena,vele mnogi. Pa dobri čovječe Bog od tebe ne traži puno,a daje ti mnogo. Svaki čovjek na ovome svijetu doživljava kušnje u svojem životu. To ne znači da je Bog okrenuo glavu od čovjeka. Sotona na svaki mogući način pokušava odvojiti čovjeka od Boga, uništiti ono božansko u čovjeku. I ako čovjek krene po zlu putu,nevolje su neizbježne. Nastaje nered u obitelji,zajednici,Crkvi. I tu molitva postaje bitna. Ali čovjeku je postalo teško prignuti koljeno kad ulazi u crkvu,a kamoli moliti za nešto. I kako onda nešto očekivati?! Zato dobri vjerniče neka molitva bude ono što će silaziti sa tvojih usana, okani se psovke,slavi Boga svojim usnama i svojim životom. Vrši zapovjedi ljubavi da bi bio ljubljen na kraju ovozemaljskog života. Jer imajte stalno na umu, Bog je ljubav! Mir vam i dobro. (4.XI)