Svetkovina je Tijela i Krvi Kristove. Ujedno je i drugi dan trodnevnice našem župnom zaštitniku. Svečanom svetom misom prije koje je bila i pobožnost svetom Anti,proslavili smo današnju svetkovinu.

Fotografija Župa sv. Ante, Komin.

Naša lijepa crkva je bila puna vjernika koji su došli proslaviti blagdan kojim slavimo središte krššćanskog života kako je rekao don Dražen. Isusa ne vidimo,ali ga svojom vjerom spoznajemo. Ovim blagdanom Isusnam pokazuje da je do kraja svijeta želio ostati uz nas,nastavio je župnik u svojoj propovjedi.

Fotografija Župa sv. Ante, Komin.

Fotografija Župa sv. Ante, Komin.

Fotografija Župa sv. Ante, Komin.

Fotografija Župa sv. Ante, Komin.

Fotografija Župa sv. Ante, Komin.

Fotografija Župa sv. Ante, Komin.

Fotografija Župa sv. Ante, Komin.

Fotografija Župa sv. Ante, Komin.

Fotografija Župa sv. Ante, Komin.

Fotografija Župa sv. Ante, Komin.

Istaknuo je da je Isus svoju ljubav prema čovjeku očitovao u trenu svoje smrti na križu darovavši nam samoga sebe. On je naša duhovna hrana i zato bi vjernik trebao što češće pristupati svetoj pričesti. Na kraju propovjedi župnik nam je naveo misao pape Benedikta XVI koji je rekao da je euharistija srce ljudskog tijela. Dakle,sveta misa je izvor duhovnog života,hranimo se tom duhovnošću i dolazimo na svetu misu,poručio nam je župnik. Na kraju svete mise slijedila je Tjelovska procesija koja je ove godine bila oko crkve. Blagoslovili smo naše mjesto i njegove ljude uz pjesmu naših pjevača i djece koja su cvijećem posipala Presvetog. Želimo vam svima obilje Božjeg blagoslova i neka vas prate mir i dobro. Sutra je treći dan trodnevnice u 18.30. Pola sata prije župnik će biti na raspolaganju za ispovijed. Također napominjemo da u domu od 7 sati do podne možete ostaviti svoj prilog u hrani za Caritas župe u Kninu i njihovu pučku kuhinju. Evo par slika a veliki slikovni zapis imate na župnoj facebook stranici https://www.facebook.com/%C5%BDupa-sv-Ante-Komin-22694062082781

HVALI SION SPASITELJA-TIJELOVO

HVALI SION SPASITELJA……

Gepostet von Župa sv. Ante, Komin am Donnerstag, 11. Juni 2020

ZAVRŠNI BLAGOSLOV NA TIJELOVO

ZAVRŠNI BLAGOSLOV NA TJELOVO

Gepostet von Župa sv. Ante, Komin am Donnerstag, 11. Juni 2020