Proslavili smo danas svetkovinu Svih Svetih. I pomalo je bilo tužno vidjeti kako ova svetkovina protječe bez pjesme naših pjevača. Još jedna od odluka uzrokovana uputama Stožera. Jeli ovo možda najava da će nam i Božić proći bez pjesme? Trpi Crkva i njeni vjernici kroz ovo vrijeme.
Svi sveti: Dođoše iz nevolje velike
Kroz svoje postojanje svijetu je dala svece koji su najljepši ures Crkve, rekao je početku današbje propovijede don Drazen. Svetkujemo danas sve one nepoznste koji su svojim životom i djelima upisani u knjigu života kao sveci. Bili su pod kušnjama grijeha koji je najveće zlo na ovom svihetu ali su se oduprli i ostali vjerni Bogu i bili na raspolaganju bližnjemu svomu, kazao je župnik. Prošli su svoj ovozemaljski put pokore i postigli svetost. Trebali bi nam biti primjer kao i svetom Augustinu koji je jednom rekao: kad su svi oni postaki sveci onda mogu i ja” I uspio je. Slijedimo taj primjer, pozvao nas je don Dražen, ta svi smo pozvani na svetost. Sveci su ljubili Crkvu, nastavio je u propovijedi, živjeli kršćanskim životom, postali su sol zemlje i svijetlo svijeta. I svrha blagdana svetaca koji slavimo nije samo u veselju i svetkovanju, već u pokušaju slijeđenja života i puta tog sveca kojeg slavimo. Slijediti Božje zapivjedi, Evanđelje….Na kraju propovjedi pozvavši nas da slijedimo primjer svetih istaknuo je citat svetog Tome Akvinskog: svetost ne znači puno znati, već puno ljubiti, tko je savršen u ljubavi, savršen je u duhovnom životu”. Amen!