Proslavili smo danas u našoj župi svetkovinu Svih Svetih. Prva sveta misa u 8 sati je bila za svečare,obitelji iz naše župe koji danas slave svoje obiteljske zaštitnike i njima ovim putem čestitamo i neka se lijepo danas provedu sa svojim gostima. Druga sveta misa u 10 sati je bila za puk. Svi sveti su velika svetkovina Crkve kojom ona slavi i odaje čast i poštovanje mnogim nepoznatim koji su sveti. Te su se duše za vrijeme svojeg ovozemaljskog života odlikovale dobrotom i milosrđem,istaknuo je župnik. Borili su se za dobro,a protiv zloće. Sveci su službenici Božji koji na svijetu u svakome trenutku života rade na spasenju,istaknuo je don Dražen. Pod cijenu života branili su slobodu,polagali svoj život za vjeru u Boga, za Crkvu. Bez svetosti bi ljudska povjest bila u tami. Riječ Božja poziva na svetost,ona je plod Božje milosti. Ali na žalost mnogi odbijaju svetost,nastavio je župnik,odbijaju sakramente, molitve,ne žive kršćanskim životom,a vole se nazivati kršćanima. Postavlja se pitanje,veli župnik: Kome pripada Kraljevstvo Božje? Današnje Evanđelje o osam blaženstava nam daje odgovor. Na kraju propovijedi don Dražen nas je pozvao da molimo svece za zagovor kod Boga, da svojim življenjem postignemo život vječni. Jer svi smo na ovom svijetu pozvani na svetost. Popodne u 15.00 sati bilo je odriješenje za vjerne mrtve. Sutra je Dušni Dan kada se spominjemo naših pokojnika i kada posjećujemo grobove naših najmilijih koji više nisu sa nama. Svete mise su u 8 u župnoj crkvi i u 9 sati u crkvi na groblju. Za više slika  kliknite na poveznicu župnog facebooka: https://www.facebook.com/%C5%BDupa-sv-Ante-Komin-226940620827812/