Danas je Dušni dan. Nakon jučerašnjeg slavljeničkog ozračja,danas kao da je zavladala sjeta i tuga. Spominjemo se danas naših pokojnika koji su iz ovozemaljskog života prešli u vječnost. Pohodimo danas njihova posljednja počivališta s nadom u uskrsnuće i sa mislima na prolaznost života. Ovo je dragi prijatelji zapravo dan kad bi trebalo pohoditi groblja, zapaliti svijeću te moliti dobroga Boga da naše pokojne što prije očisti od svakoga grijeha i uvede u raj. Dan je ovo kada nam više nego inače padaju na misli oni kojih više nema među nama. Kao da su još do pred koji dan sa nama sjedili,pričali i zbijali šale. Kao da smo još jučer sa njima razgovarali telefonom ili pravili planove za budućnost. Imamo osjećaj kao da je u zraku ostala visjeti naša zadnja prepirka. Sve su to sjećanja koja naviru kad dođemo na njihova zadnja počivališta. Ali svaki vjernik dolaskom nad grob svojeg pokojnika znade da to nije kraj. Zna da je to nastavak jednog života koji je započeo rođenjem. Nastavak je to putovanja. Jer kako molitva veli: tvojim se vjernima život mijenja,a ne oduzima. To je pravo značenje smrti koja misli da je izvojevala pobjedu nad životom. Ali Krist uskrsli je svojom smrću pobjedio našu smrt. I dao nam je uvjete i prigodu da na kraju ovoga života,novi život nastavimo u vječnosti sa Njim. Možemo samo zamišljati koja je to ljepota i milost biti u društvu sa svojim Stvoriteljem. Sa svim svojim precima koji su zaslužili to blaženstvo. Da bismo to postigli potrebna je molitva i život u skladu sa Božjim naukom. Također, molitva je potrebna i našim preminulima. Molitva je ustvari i jedino ono što našim pokojnicima treba. Samo ih ona može izbaviti i dovesti do cilja. Lijepo je i cvijeće i svijeće,ali ponavljamo,samo molitva postiže cilj. Zato smo se danas i okupili na dvije svete mise. Da molimo za njih da bi što prije bili očišćeni od grijeha koji su ostali i dočekali nas jednoga dana u slavi života vječnoga. Evo par slika sa našeg groblja danas i sa druge svete mise koja je trebala biti na groblju,ali zbog vremena je bila u župnoj crkvi. Neka vas sve prati mir i dobro. A dobri i milosrdni Bože,našim pokojnicima udijeli vječni mir i uživanje sa svim svetima. Više slika na župnom facebooku https://www.facebook.com/%C5%BDupa-sv-Ante-Komin-226940620827812/