Drugi je dan Božića. Crkva slavi svetoga Stjepana. Ubijen je zbog vjere u Isusa Krista. Kamenovavši njega, pokušali su ubiti i ušutkati istinu. Zar nije tako i danas? Istina se na svaki mogući način pokušava ušutkati. Oni joji Istinu pokušavaju propovjedati bivaju osuđivani i idmijavani. Znate, židovski vođe nikako nisu mogli podnijeti da im netko čita bukvicu i da ih poučava u čemu su oni bili izvanredni stručnjaci, pa su Stjepana izveli izvan grada i kamenovali. Toliko sličnosti sa današnjim vremenom. A živimo u slobodi. Bar tako mislimo. A Stjepan? On im je, poput svoga Učitelja Isusa, oprostio dok su ga ubijali. Svoje ubojice predao je Božjem sudu i pravdi. Znakovito je da se u događaju spominje Savao koji je bio jedan od progonitelja sv.Stjepana i kršćana općenito. Meďutim Bog sa ssvakim od nas ima svoj plan. Tako i Savao postade Pavao i jedan od najvećih misionara prve Crkve. Božji planovi su nedokučivi. Jutros su u našoj župi slavljene dvije svete mise, prva za svečare-obitelji Burić kojima ovim putem čestitamo, kao i svima koji nose ime ovoga sveca. Druga je misa slavljena za obitelji koje su danas stigle na blagoslov koji je ove godine drugačiji. Blagoslov se nastavlja u ponedjeljak. Raspored imate na ovoj stranici u župnim obavjestima. Svima vama još jednom čestitamo Božić i današnji blagdan svetoga Stjepana.