Dragi župljani, dragi čitatelji naše župne stranice, želimo vam blagoslovljen spomendan svetoga Josipa Radnika i čestitamo vam prvi svibnja-Praznik rada.

Danas radnici širom svijeta slave dan u godini koji je posvećen baš njima-radnicima.  Dan je to koji podsjeća svijet da počiva na radu ljudi koji svoje vrijeme upotrijebljavaju za rad. Bog je blagoslovio ljudski rad. I Crkva je to prepoznala pa je prije šezdesetak godina na praznik rada uvela spomendan čašćenja svetog Josipa Radnika. Radnik je osoba koja na svojim plećima uzdržava cijele državne sustave. Na njegovim plećima počivaju blagostanja koja mnogi uživaju. A kako današnji svijet vraća tim radnicima? Uskraćuje im plaću, izrabljuje ih, koristi ih do iznemoglosti…pokušava im produžiti radni vijek skoro do kraja njihove fizičke sposobnosti. Koliko su izrabljene žene koje rade u trgovini? Pa u našem mjestu poslovnica jednog od centara radi po cijeli dan i nedjeljom i praznikom!? I mi se hvalimo da živimo u državi vjernika katolika?!

Davno je Crkva prepoznala te nepravde prema radnicima. Razne pape su pisale enciklike o zaštiti radnika, od Lava XIII pa do Ivana Pavla II. Uskraćivanje poštene plaće radniku Katekizam Katoličke crkve ubraja među grijehe koji vapiju u nebo. Veliki je dakle griješnik poslodavac koji radniku uskraćuje zasluženu plaću, ne uplaćuje zdravstvno i mirovinsko osiguranje, ostavljajući tako tog radnika izloženog pred mogućim nevoljama u životu. Bog toliko cijeni radnika da je svojeg Sina poslao da odraste u radničkoj obitelji. Sveti Josip je radom svojih ruku uzdržavao Svetu obitelj. Zato se dragi prijatelji nadamo da ste dostojanstveno i s ponosom proslavili Praznik rada. A onaj tko želi proslaviti spomendan svetog Josipa može to učiniti večeras svetom misom. I ne dajte se zavarati svojatanjem ovog lijepog praznika. Nije to praznik ni lijevih niti desnih političkih opcija. To je praznik radnika,čovjeka, koji svojim radom daje slavu i čast Bogu Stvoritelju svega svijeta. I zato Te molimo Gospodine Bože: Blagoslovi Bože rad ljudskih ruku na poljima i u tvornicama! Dotakni srca ljudi na vlasti da poslušaju glas savjesti i razuma i omoguće onima na čijem radu počivaju dostojanstven život u mladosti i mirnu starost. Sa ovim mislima i nadom u bolje sutra još jednom neka vam je sretan Praznik rada! Neka vas prati zagovor svetog Josipa i Bog vas blagoslovio!

Slikovni rezultat za vro bljesak

Danas se također spominjemo vro BLJESAK kojom je oslobođena Zapadna Slavonija. Milosrdni Bože budi nagrada svim braniteljima koji su položili život za Domovinu.