Proslavili smo večeras svečanom misom svetog Josipa, suzaštitnika naše župe. Prije svete mise bila je pobožnost križnog puta. U propovijedi nam je don Dražen naglasio veličinu svetog Josipa. Bio je svetac šutnje, rekao je. Niti jednu njegovu riječ nemamo u Evanđeljima. Bio je čovjek od djela, odabran od Boga za Isusova hranitelja, ovozemaljskog zaštitnika i zaručnika BDM. Pozvani smo i mi na svetost, nastavio je župnik. Da živimo kao i sveti Josip. Da budemo hrabri, čestiti, odgovorni i marljivi. Da odgovaramo na Božji poziv. Koliko smo mi poslušni tom Božjem pozivu, upitao je župnik. Sveti Josip je imao puno povjerenje u Boga, uzdao se u njegovu zaštitu. Don Dražen se i osvrnuo na vrednovanje svetog Josipa u našem društvu. Sveti Josip je zaštitnik naše domovina ali na žalost mediji to ne soominju. Nije im važno. Kome služe ti mediji, zapitao se župnik. Na kraju nas je pozvao da se molimo svetom Josipu za nas i naše obitelji, i za našu Domovinu. Svima vama dragi prijatelji još jednom čestitamo današnju svetkovinu i neka vam sveti Josip bude uvijek u pomoći kao vaš zagovornik kod Boga.