Epidemija antikatoličkog nasilja Tijekom proteklih 12 mjeseci odvijali su se brojni napadi na katoličku zajednicu u New Yorku, posebice od Queensa do Bronxa. Katolički kipovi, raspela te pročelja crkava bili su meta za napadače.

U posljednjem napadu od 18. srpnja koji je snimila nadzorna kamera vidi se kako jedna žena preskače ogradu oko kipa Gospe i Sv. Male Terezije ispred župne crkve Gospe od Milosrđa u Queensu te ruši kip koji je potom odvukla 30-ak metara dalje i razbila ga, piše portal catholicarena.com.

Nažalost ovo je bio nastavak napada otprije tri dana kada je kip srušen na zemlju, ali nije bio razbijen. Inače, on se na tom mjestu nalazio od 1937.

Župljani nisu odgovarali na akt mržnje te su postavili plakat koji poručuje:”Molite za osobu koja je to učinila”.

Policija sumnja kako je ovaj vandalski čin povezan s antikatoličkim sentimentom koji se pojavio u Sjevernoj Americi zbog iskopavanja neoznačenih grobova domorodačke djece u Kanadi, a koji se nalaze u blizini crkava.

www.medjugorje-news.com