Na početku današnjeg razmišljanja zahvaljujemo Bogu na ovako lijepom danu.
U našim svakodnevnim prepirkama i svađama kojih je na žalost svih nas prilično puno, svatko želi imati nekoga na svojoj strani. Što više to bolje. Sirova je istina da mnogi u tome ne mare za istinu niti pravdu već ih pokreću osobni interesi. Pravda tu često bude tek mrtvo slovo na papiru. I onaj koji ima jače osobe uz sebe bilo u mjestu, društvu ili politici, taj pobjedi. Jadna je to pobjeda i tek trenutna jer Bog pravde sve to dotjera kako treba iako mi to često ne primjetimo. Čemu ovaj uvod? U današnjem čitanju iz Knjige Postanka slušali smo priču o jednom savezništvu; Boga i čovjeka!
Govori Bog Noi;
»Evo, sklapam savez svoj s vama i s vašim potomstvom poslije vas i sa svim živim stvorovima što su s vama: s pticama, sa stokom, sa svim zvijerima, sa svime što je s vama izišlo iz korablje – sa svim živim stvorovima na zemlji…….Kad oblake nad zemlju navučem i DUGA se u oblaku pokaže, spomenut ću se saveza svoga, saveza između mene i vas i stvorenja svakoga živog….“
Ironično je da dugu, taj sveti simbol svetog saveza pokušavaju preoteti ljudi koji se iskonski protive Božjem poretku na krugu zemaljskom živeći grešno i razvratno. Ali o tome ćemo drugi put. Šteta što kršćani to ne vide, ali…..
Dakle, ima li jačega saveza od Boga i čovjeka? Nema! Što to onda čovjeka odvraća od potpunog pouzdanja u savez sa Bogom? Gledajte, često nije sve onako kako nam se čini. Puno se nas trudi kroz molitvu, a u ove dane i kroz odricanja zadobiti milost kod Boga da nam usliši neke naše molitve. Nakon nekog vremena ostanemo razočarani jer nam te molbe nisu uslišane. Kao da smo Bogu dali neki rok u kojem on to nama mora učiniti! Jesmo li se u tom trenutku upitali: Koliko sam dostojan zamoliti Boga za nešto ako živim nedostojno Božjim zakonima? Obratite se i vjerujte u Evanđelje, poziva nas Isus. Koliko mi istinski slijedimo ovu poruku? Je li naše obraćenje ono pravo iz dubine duše ili samo sve činimo pro forme misleći da je to to? Bog je nama dao sve! Toliko nas ljubi da nam je predao svojeg sina-Isusa Krista koji opet iz ljubavi da život za nas. Možete li zamisliti veću ljubav od toga? I od nas ne traži ništa puno, već samo da budemo ljudi. Obični ljudi koji ćemo ga slijediti. Bog nam je dao samo deset rečenica sažetih kroz deset zapovjedi. Zar je to teško poslušati? Država nam propisuje stotine zakona u kojima se često gubimo i svi ih se držimo. A na zakone Božje odmahujemo rukom.
Dragi prijatelji, zastanimo na trenutak i promislimo kroz ovo milosno vrijeme Korizme. Ovaj život je prolazan, nekada posut trnjem, a nekada ružama, ali je prolazan. Što ima da je bio Božić, a eto nam Uskrsa?! Vi ste dragi prijatelji stvoreni za vječnost! Za vječno uživanje sa svojim Stvoriteljem. Za vječno uživanje sa svojim najmilijima u Kraljevstvu Božjem. Zašto to odbacujemo?
Obratimo se istinski, promijenimo se i vjerujmo u Evanđelje. Iskreno i bez ikakvih drugih primisli. Samo nam je to ulaznica za vječnu sreću. Ništa drugo!
Danas su naši školarci sa svojom vjeručiteljicom Monikom predvodili Put križa pa vam donosimo slikovni zapis.
Želimo vam ugodan ostatak dana, djeci lijepe praznike,a vama blagoslovljen početak novog radnog tjedna. Neka vas sve dragi Bog čuva i pratilo vas mir i dobro