Svetkovina je Presvetog Srca Isusova. Svečano smo je proslavili u našoj župi procesijom i pjevanom svetom misom. Što je to spriječilo Kominjane da se odazovu proslavi današnje svetkovine? Od stotinjak djece školskog uzrasta bilo ih je desetak. Mladih nigdje. Od nas tisuću u župi, osamdesetak nas je proslavilo današnju svetkovinu. A Srcu Isusovu je posvećena naša mladež! Što je to spriječilo danas naše župljane da ne dođu na svetu misu? Vrućina. Nije je bilo! Radni dan? Samo zaposlene,a ostali? A djeca? Teško ćemo ovako naprijed kada zapostavljamo ovako važne svetkovine. Prigovaramo kršćanima u Europi da su se odrekli Krista i kršćanstva. Ali i kod njih je ovako počelo. I pogledajte gdje su sada! Ukoliko se ne promijenimo povijest će zapisati naš naraštaj kako naraštaj koji se nakon stoljeća kršćanstva za koje su naši preci ginuli odrekao tog istog kršćanstva. Sve više postajemo vjernici samo na papiru. Sutra su sveti Petar i Pavao! Apistolski prvaci.Misa je isto u 9 sati. Mislite li da će biti bolje nego danas. Sigurno neće! Evo slikovni zapis za jutrošnje svete mise. I dao dobri Bog da nas dogodine bude više.