Nakon što je poplavljena crkva u Sitio Pariahan na Filipinima, vjernici su slavili misu sjedeći u čamcima.

Nakon što je tajfun pogodio grad Sitio Pariahan na Filipinima, mjesna crkva bila je poplavljena i vrlo oštečena, prenosi ChurchPop. No, to nije zaustavilo o. Ramona Garciu da slavi svetu misu u poplavljenoj crkvi zajedno s vjernicima koji su došli u čamcima. O. Garcia je podijelio slike ovog nevjerojatnog prizora na društvenim mrežama te je šokirao mnoge.

POGLEDAJTE! Vjernici u poplavljenoj crkvi slavili misu u čamcima | HKM

Sitio Pariahan je počeo tonuti još 2003. te su poplave česta pojava, no nedavni tajfun je dodatno pogoršao stanje te natjerao mnoge na evakuaciju. Prema Asiprensa, u Pariahanu preostaje 30-ak obitelji koji se bave ribolovom. .

O. Garcia istaknuo je kako je to vjerojatno posljednja misa koju mogu slaviti u crkvi. Naime, osim oštečenja, prema EWTN, crkva se nalazi na zemljištu koji je namijenjen za izgradnju novog aerodroma, stoga će se uskoro morati odseliti.