Često se čovjek upita; Od kud toliko zla i nesnošljivosti na ovom svijetu, u mojoj domovini, u mojoj župi…..Koliko god se trudili oni što promiču dobro, mi i dalje imamo osjećaj da je zla sve više. Možda su jedan od razloga mediji koji su puni loših i ružnih vijesti pa nas osjećaj vara. Ali bez obzira na razloge, zlo je tu. Nazočno meďu nama. Godišnjica je danas genocida u Srebrenici. Možete li ući u mozak tih ljudi koji su ljudska bića postrojili ispred sebe i poubijali bez ikakve milosti. Mi možemo zamoliti Boga za žrtve i njihove obitelji i da nas nikada ne snađe tako nešto. Zapitamo li se mi ikada; kolika je naša odgovornost za to širenje zla po svijetu? Evo i danas u nedjelju, u crkvama širom svijeta slavit će se desetke tisuća svetih misa. I sa oltara će se govoriti poruke mira, ljubavi, praštanja i snošljivosti. Ali koliko će ljudi biti na misama i slušati te poruke? Još je važnije pitanje, koliko će ih te poruke živjeti. Žalosno je bilo gledati jutros po našoj crkvi. Praznih mjesta koliko hoćeš! Na popodnevnoj misi će biti još gore. Zašto je to tako i gdje su vjernici u dan susreta sa Gospodinom? A da se sutra uvede jedna sveta misa nedjeljom, digla bi se halabuka. I to možda najviše od onih koji ne drže do svojih kršćanskih dužnosti. Ma Isus u današnjem Evanđelju šaljući učenike da propovijedaju lijepo veli; ako vas u kojem mjestu ne prime, odite dalje i stresite prašinu sa svoje obuće. Strašna poruka onima koji odbace Isusa i njegove učenike. Duhovni pastiri Crkve su nasljednici apostola. Unatoč tome mnogi ih odbacuju, ne slušaju njihove poruke, sveta misa im je stran pojam. Da ne pričamo o protjerivanju svećenika i nasilnom zatvaranju crkvi. Primjer toga nam je blizu, tzv. hercegovački slučaj. A koliko toga još ne znamo! Zato dragi prijatelji dajmo svoj doprinos smanjenju zla na svijetu, širimo dobrotu, budimo istinski Kristovi učenici. Jedna svijeća razbija tamu, a šte tek može učiniti stotine ili tisuće svijeća. Što tek može učiniti tisuće i tisuće vjernika?! I nemojte se smatrati nedostojnim širiti Isusove poruke, ta pozvani smo svi na to. I unatoč svim našim krivnjama, Isus nas ljubi. Ali da bi bilo uspjeha, tu ljubav treba uzvratiti. Da ne ostanemo na mjestu tame, odijeljeni od Spasitelja, da ne budemo mjesto gdje će ” učenici” otresti prašinu i krenuti dalje. Mir vam i dobro!