VATIKAN/SARAJEVO (IKA)

Papa Franjo je u četvrtak 29. listopada poslao kardinalu Vinku Puljiću pismo u kojemu ga obavještava da ostaje na mjestu vrhbosanskog nadbiskupa “dok se drukčije ne odluči”, prenosi portal Katoličkog tjednika Nedjelja.ba.

Kardinal Puljić obavijestio Svetu stolicu o dešavanjima uoči mise: Nada da  će se prava i slobode vjernika zaštititi

Prema ustaljenom načinu crkvene korespondencije, Sveti Otac je nakon što mu je vrhbosanski nadbiskup, navršivši 75 godina života 8. rujna 2020. predao “odreknuće od službe” (usp. Kan 401 § 1.), odgovorio da kardinal Vinko nastavlja sa službom “donec aliter provideatur” – “dok se drukčije ne odluči”.

Papin odgovor išao je redovitim putem preko Apostolske nuncijature u Sarajevu, kao i kardinalov podnesak odreknuća.

U svome osvrtu za Katolički tjednik kardinal Puljić je kazao: “Nakon što sam prema propisu Zakonika kanonskoga prava, ponudio Papi svoju ostavku, šalio sam se da vidim tko će prije reagirati: dragi Bog ili Papa. Evo, Sveti Otac je prije reagirao i na tome mu zahvaljujem. Ja sam spreman za Crkvu raditi dok me služi zdravlje”.