Na općoj audijenciji u Vatikanu papa Franjo pozvao je mjesne Crkve da se pridruže tradicionalnoj inicijativi „24 sata za Gospodina“ koja se održava u petak i subotu, 29. i 30. ožujka

Foto: Elvir Tabaković

„Kako bi bilo znakovito da i naše crkve, u toj posebnoj prigodi, budu dugo otvorene, da bismo molili Božje milosrđe i primili ga u sakramentu oproštenja“, rekao je Papa u svom pozdravu vjernicima na talijanskom jeziku na kraju današnje opće audijencije.

Papa Franjo će u petak 29. ožujka u vatikanskoj bazilici predsjedati obredom pomirenja više pokornika s pojedinačnom ispovijedi i odrješenjem.

Na poziv pape Franja u korizmi se u cijeloj Crkvi organizira inicijativa „24 sata za Gospodina“, koja je započela u Rimu 2014. godine, a njome se željelo potaknuti Crkvu i svijet na promišljanje o Božjem milosrdnom licu. Ove godine tema inicijative je “Ni ja te ne osuđujem” (Iv 8,11).

Brojne hrvatske Crkve su se prošle godine pridružile inicijativi. Primjerice, u Dubrovniku se molilo i zbog oskvrnuća isusovačke crkve.

IKA | Bitno.net