TALCA (IKA)

U Čileu se dogodio još jedan napad na crkvu. U ponedjeljak 11. studenoga oko 22 sata po mjesnom vremenu u Talci, glavnom gradu regije Maule, u središtu zemlje, crkva Svete Marije Pomoćnice kršćana, povjerena salezijancima, je napadnuta, opljačkana, opustošena i oskrnavljena, objavila je agencija SIR.

Rektor salezijanaca u Talci, otac Pedro Pablo Cuello, jutros je izvijestio, kako se navodi u priopćenju te Družbe, da je u napadu za sada nepoznatih počinitelja počinjena velika materijalna šteta te da je svetohranište oskvrnuto, a namještaj i vjerske slike i kipovi uništeni. Crkva je nedavno obnovljena, nakon što je oštećena u potresu iz 2010. godine.

U čileanskom glavnom gradu Santiago de Chile u subotu 9. studenoga prosvjednici su opustošili katoličku crkvu i inventar, među kojim i umjetnička djela, iskoristili za gradnju barikada.