VATIKAN (IKA)

Papa Franjo imenovao je 24. listopada novoga zamjenika za opće poslove u Državnom tajništvu, te dotajnika u Odjelu za odnose s državama.

Sveti Otac imenovao je zamjenikom za opće poslove Državnoga tajništva mons. Luigija Roberta Conu, savjetnika u apostolskoj nuncijaturi u Italiji. Mons. Cona rođen je u mjestu Niscemi, nedaleko od Caltanissette, 1965. godine. Diplomirao je dogmatsku teologiju, a u diplomatsku službu Svete Stolice ušao je 2003. godine. Radio je u papinskim predstavništvima u Panami, Portugalu, Kamerunu, Maroku, Jordanu i Turskoj.

Papa je, osim toga, imenovao mons. Mirosława Stanisława Wachowskoga dotajnikom u Odjelu Državnoga tajništva za odnose s državama. Mons. Wachowski rođen je 1970. godine u Poljskoj. Diplomirao je kanonsko pravo, a 2004. godine ušao je u diplomatsku službu Svete Stolice, koju je obavljao u papinskim predstavništvima u Senegalu, te pri međunarodnim organizacijama u Beču, izvijestio je Vatican News.