Dragi župljani,dragi čitatelji želimo vam sretan i blagoslovljen Uskrs. Večeras smo lijepo,pobožno i dostojanstveno dočekali ovaj lijepi blagdan. Svima velike pohvale za sudjelovanje u Svetom trodnevlju,a posebno čuvarima Kristova groba koji su dostojanstveno obavljali svoju službu. Župnik je u propovijedi napomenuo da je Velika subota dan razmatranja i tišine iz koje ulazimo u slavlje i veselju Uskrsa. Bog nam je svojom ljubavlju omogućio život u vječnosti,a Kristovo uskrsnuće je temelj naše vjere i nade rekao je don Dražen. Žene su vjesnici Isusovog uskrsnuća, njihova vijest jest puna vjere i nade. Ta dva osjećaja su na istom putu. To su dvije Božanske kreposti i darovi Božji. Župnik je upozorio da vjernici u današnjem vremenu stalno žure. Trče uvijek za nečim višim.Možda bogastvom ili boljim položajem. Ali ne misli se na nevolju,i kada se dogodi nešto loše često se poseže za praznovjerjem umjesto da se okrene izvoru života, Isusu Kristu. Župnik nas je pozvao neka naša žurba bude kao žurba žena koje su stigle na Kristov grob. Žurile su tražiti Isusa. Otkrile su Istinu. Mi moramo skinuti kamen grijeha , mržnje, oholosti, bahatosti i ostalih zala sa našeg srca. Otvoriti se Kristu,veli župnik. Jerr lijepo je vidjeti ovo zajedništvo vjernika ovih dana koji slave Isusovo otajstvo smrti i uskrsnuća. Slaveći to otajstvo moramo se sjetiti i Isusove zapovijedi na posljednjoj večeri: Ovo činite meni na spomen…..Trebamo se držati isusovih riječi i onda nema straha za budućnost. Na kraju nam je don Dražen poručio da nas Kristova prisutnost u našem životu ohrabri da nastojim kroz život ići pravim putem. Slijediti Krista da bi zaslužili život vječni. Evo u prilogu pogledajte slikovni zapis večerašnjeg misnog slavlja.