ŽAŽINA (IKA)

Generalni vikar Sisačke biskupije mons. Marko Cvitkušić susreo se u srijedu 13. siječnja u Žažini ispred u potresu srušene crkve Sv. Nikole i Vida, s državnim tajnikom za vjerske i međunarodne odnose Ureda predsjednika Vlade Republike Mađarske Miklósom Soltészaom te veleposlanikom Mađarske u RH Csabom Demcsákom.

Na počeku susreta svi okupljeni pomolili su se za stradale u potresu, a osobito za orguljaša Stanka Zeca koji je poginuo u toj crkvi.

Državni tajnik Miklós upoznao je mons. Cvitkušića sa željom mađarske Vlade da ublaži stradanja hrvatskog naroda i pomogne ovom stradalom kraju konkretnim stvarima. Točnije, odluka je Mađarske da izgradi jednu srušenu školu te jednu crkvu, a za to su odabrali upravo crkvu Sv. Nikole i Vida u Žažini. Mons. Cvitkušić prenio je gostima pozdrave sisačkog biskupa Vlade Košića te izrazio neizmjernu zahvalnost čitave biskupije, a osobito ove male župe, na ovom velikom daru.