Svetkovina je Krista Kralja i kraj Crkvene godine. Slijedeće nedjelje započinje Došašće i priprava za proslavu Isusova rođendana. Zadnjih par dana Hrvati se sa sjetom i molitvama prisjećaju žrtve Vukovara, Škabrnje i svih onih mjesta i ljudi koji su dali svoj život za domovinu Hrvatsku. I lijepo je bilo vidjeti ujedinjeni državni vrh u Vukovaru u koloni sjećanja. Naš predsjednik Vlade g. Plenković je tom prigodom rekao; Vukovar jest Hrvatska i Hrvatska jest Vukovar. U toj jednostavnoj rečenici sažeta je sva istina. Teško je zato bilo razumjeti odluku jednog ministra koji je odbio biti u crkvi na svetoj misi u Škabrnji za one čijom zaslugom obavlja tu funkciju na kojoj jest.
Nekada čovjek ostane začuđen ponašanjem određenih ljudi. Na primjer; Zašto je nama vjernicima tako teško poslušati što nas Crkva naučava? Zašto su nam ponekad teške poruke svetog oca pape Frane? Čemu toliki napadi na izjave naših biskupa? Evo jučer su tisuće i tisuće ljudi u Zagrebu izišle na ulice tražeći jednakost, zagovarajući slobodu. I ti ljudi doživljavaju osude. Ponekad se čini kao da u Hrvatskoj ne žive katolici. Sami svojim ponašanjem unosimo nemire u naše živote. Danas slavimo svetkovinu Kralja koji je svijetu došao donijeti mir. Koliko smo mi svjesni toga da bez prihvaćanja Kristovog nauka na ovom svijetu neće biti mira? Kraljeve današnjice gledamo kao vladare koji vladaju. Međutim naš Kralj je došao služiti nam. Spasiti nas. Dati svoj život za nas! Kako mi vraćamo tom našem Kralju? Psovkama, uvredama, vrijeđanjima……Hajde postavimo sada pitanje sami sebi; Koliko je Krist bitan u mome životu i je li On zaista moj Kralj ili imam druge kraljeve. Dragi ljudi, Krist je kralj kojeg na žalost mnogi danas osuđuju, osuđuju ga u bližnjem svome kojeg odbacuju, osuđuju Ga u potlačenom radniku, siromahu, osuđuju Ga u ubijenom djetetu u majčinoj utrobi. I ne slute da će po dolasku zadnjih vremena taj isti Kralj kojem su sudili, suditi njima. Ali po pravdi, jer će naš život i naša djela biti najbolji svjedoci života kojeg smo živjeli. „Ja sam Alfa i Omega, govori Gospodin Bog – Onaj koji jest i koji bijaše i koji dolazi, Svevladar“. Riječ Gospodnja. Imajmo to na umu.
Danas je također Gospa od zdravlja. Zamolimo je da nas kod svojegs Sina zagovara za kraj ove strasne epidemije.
Mir vam i dobro!