U nedjelju je svetkovina Velike Gospe. Evo čitamo da u slobodnoj državi Hrvatskoj pojedinci iz vlasti pozivaju vjernike da ostanu doma na ovaj veliki, zapovjedni i našem narodu jako važan blagdan. Čak se spominje neki “šušur” . Valjda je mislio da neke druge fešte, a ne na svetkovinu Velike Gospe! A zašto će pravi vjernik radije doći Gospi na zavjet nego poslušati ministra?
Svetkovina je ovo nade kada se slavi spajanje neba i zemlje.
Naš narod pamti brojne događaje i pobjede koje je izvojevao zahvaljujući Gospi. Te su pobjede bile dobivene zbog tog uzdanja u zagovor Gospe. Pamtimo našu neposrednu hrvatsku prošlost, u kojoj je baš utjecanje Mariji donijelo pobjedu nad premoćnim oružjem naših protivnika.
Krunice o vratu naših branitelja, naše djece, mladih ljudi, te osobito krunice u rukama i na usnama majki, žena, djece i hodočasnika nadvladale su nadmoćno oružje neprijatelja tako da smo uz pomoć Boga i zagovor Gospe pobjedili petu silu Europe i dobili državu. Zar smo to već zaboravili?
Eto zašto Hrvati katolici i vjernici neće poslušati ministra koji usput tvrdi da je vjernik.
E pa slaba ti je vjera dragi ministre!