Jutros smo svečanom svetom misom proslavili ovaj Marijin blagdan. U molitvama smo se i spomenuli pokojnog Stipana Vlahovića čijom je zaslugom u našoj crkvi izgrađen oltar Gospi od brze pomoći.
Na početku svoje propovijedi don Dražen je spomenuo početke današnje svetkovine koja seže u 18 stoljeće. Marija je duhovna majka kršćana. Cijeli svijet i Crkva mole Mariju za zagovor, a toj raširenoj molitvi Gospi svjedoči mnoštvo zahvala po njenim svetištima za ostvarene molitve. Majka je to koja svakoga čuje i nikoga ne odbacuje, nastavio je župnik. Štujmo zato Mariju molitvom, posebno obiteljskom. Neka u naše molitve budu uključeni svi, pa i oni s kojima nismo u dobrim odnosima. Gospe od brze pomoći stani u obranu Crkve i budi nam uvijek u pomoći, zaključio je propovijed župnik. Želimo vam svima dragi prijatelji da vas i vaše obitelji prati zagovor naše nebeske Majke. Mir vam i dobro.