Završetak je Božićnog vremena i danas katolički vjernici raspremaju jaslice s nadom da će uz pomoć Božju slijedeći Božić dočekati u miru. Nekada je Božićno vrijeme trajalo do Svijećnice. Pamte to još stariji vjernici.
I najduži put počinje malim prvim korakom. To je izreka već davno svima poznata. Svaki čovjek počinje svoj put na ovoj Zemlji začećem,a onda rođenjem. I Bog je htio dati primjer kako čovjek treba provoditi to svoje vrijeme na ovom svijetu,i kojim putem hoditi. Primjer je dao tako da je poslao Isusa Krista da bude začet i rođen u skromnim uvjetima.Ovozemaljski roditelji,Josip i Marija su svojom brigom za Isusa dok je bio dijete pokazivali sve strepnje koje roditelji danas imaju za svoju djecu. Naš kršćanski put započeo je krštenjem na koje su nas donijeli roditelji. Osnovni je to temelj naše vjere na koji se nadograđuju svi ostali sveti sakramenti. Vidimo koliko je krštenje važno po tome jer se i Isus dao krstiti. Pokazao je da je jednak nama po svemu osim po grijehu. Zato bi bilo lijepo da mi kao kršćani slijedimo Njegov put. Da se držimo obećanja koje smo dali primajući svete sakramente. To bi bio naš istinski hod sa Gospodinom. Tako bi i najuspješnije sačuvali svoju vjeru u ovim vremenima. Svima vama i vašim obiteljima želimo obilje Božjeg blagoslov i neka nas sve skupa dobri Bog sačuva od svakoga zla-Amen. Mir vam i dobro.