Predsjednik Odbora Hrvatske biskupske konferencije za sredstva društvenih komunikacija, generalni tajnik HBK hvarski biskup Petar Palić slavio je u nedjelju u zgradi HBK na Ksaveru misu u povodu 23. obljetnice djelovanja Hrvatskoga katoličkog radija. Koncelebrirali su ravnatelj Hrvatske katoličke mreže i Hrvatskog Caritasa mons. Fabijan Svalina i komunikolog dr. Jerko Valković.

Šef tehnike Mihael Varenica i urednik glazbene redakcije Slavko Nedić

Misa povodom 23. rođendana HKR-a

Misa povodom 23. rođendana HKR-a

Pozdravljajući na početku mise djelatnike Hrvatskoga katoličkog radija – Hrvatske katoličke mreže, biskup Palić rekao je da, premda 23 godine nije veliko razdoblje, ipak za ovu mladu instituciju to je lijepi broj godina. „U 23. godini čovjek zacrtava svoj životni put, napravio je neki svoj izbor, ali još uvijek raste. Tako je i s našim Hrvatskim katoličkim radijem. Imamo neko svoje usmjerenje, ali još uvijek želimo rasti“, rekao je biskup Palić.

„U ovoj euharistiji želimo se zahvalno sjetiti svih ljudi koji su dali doprinos da bi HKR bio danas to što jest. Želimo moliti za sve pokojne djelatnike HKR-a i HBK. Želimo moliti za slušatelje i prijatelje HKR-a koji svojom molitvom i konkretnim doprinosom pridonosite da naš radio može živjeti i vršiti svoje poslanje. U ovoj misi želimo moliti za vas djelatnike u Hrvatskoj katoličkoj mreži koji svojim radom, glasom, umijećem i onim što jeste pridonosite da se Božja poruka, evanđelje, Isusova radosna vijest danas pronosi eterom“, rekao je biskup Palić.

Generalni tajnik HBK hvarski biskup Petar Palić

Generalni tajnik HBK hvarski biskup Petar Palić

Ravnatelj HKM-a mons. Fabijan Svalina

Generalni tajnik HBK hvarski biskup Petar Palić

Generalni tajnik HBK hvarski biskup Petar Palić

Misa povodom 23. rođendana HKR-a

Misa povodom 23. rođendana HKR-a

Misa povodom 23. rođendana HKR-a

Misa povodom 23. rođendana HKR-a

Nakon mise, malo smo se i počastili tortom.

23. rođendan HKR-a

23. rođendan HKR-a

23. rođendan HKR-a

23. rođendan HKR-a

23. rođendan HKR-a

23. rođendan HKR-a

Diana Tikvić, Branimir Gubić i Marija Pandžić

Ivica Blažević, Vesna Bihar, Filip Ećimović i Ante Peran

Obitelj Mustapić nam je čestitala rođendan.

Morali smo malo i raditi.

Tanja Maleš i Zvonko Franc

Glavni urednik HKM-a Siniša Kovačić

Spremanje za koncert Alana Hržice s bendom

Došli su nam Alan Hržica i Vanesssa Mioč koji se spremaju za koncert u 15:30 sati koji će se prenositi na HKR-u.

Vanessa Mioč, Alan Hržica, Diana Tikvić i Siniša Kovačić

Alan Hržica s bendom

Hrvatski katolički radio započeo je s emitiranjem 17. svibnja 1997. godine, kada ga je blagoslovio i u rad pustio zagrebački nadbiskup kardinal Franjo Kuharić.