Pročitajte priču o euharistijskom čudu koje ljudi i danas prenose te zahvaljuju Bogu na velikoj milosti i snazi Presvetog.

Početkom 20. stoljeća veliki podvodni potres protresao je Tihi ocean i izazvao cunami koji je opustošio obale mnogih gradova. Međutim, prema stanovnicima grada Tumaco u Kolumbiji, veliki val se okrenuo prema natrag u trenutku kada je lokalni svećenik stao ispred njega s Presvetim, prenosi Aleteia.

Priča o euharistijskom čudu u gradu Tumaco / The Real Presence

Kada su stanovnici Tumaca osjetili podrhtavanje tla 31. siječnja 1906. odmah su otišli do njihova župnika vlč. Gerarda Larronda. Molili su župnika da izvede euharistijsku procesiju koja će pozvati Božju pomoć i spriječiti cunami koji je prijetio njihovom gradu.

Ljudi su mogli vidjeti divovski val koji se približavao gradu kada je vlč. Larrondo skupio hrabrost, izvadio Presveto, krenuo prema valu te rekao župljanima: “Idemo, moji ljudi. Krenimo prema plaži, a Bog neka nam se smiluje.”

Stao je na čelo povorke s Presvetim te ispred golemog vala napravio znak križa. Gotovo odmah, val se povukao i okrenuo. Okupljeni su uzvikivali: “Čudo, čudo!” Ljudima je izgledalo kako je Božja ruka zaustavila razornu snagu cunamija i poštedjela ih zbog njihove vjere u snagu Euharistije.

Vijest o ovom čudu brzo se proširila te se i danas spominje, a ljudi zahvaljuju Bogu što im se smilovao u tom neizvjesnom trenutku te utažio njihove potrebe.