Ukupno 29 katoličkih bolnica, zdravstvenih centara i klinika zatvoreno je u ‘akciji’ eritrejske vlade koja je započela u lipnju ove godine.
Autor: catholicnewsagency.com/Laudato/
– Premda se oštro suprotstavljamo vladinom potezu, još uvijek nismo dobili odgovor državnih vlasti – stoji u priopćenju eritrejskih biskupa kojeg prenosi Catholic News Agency.

Pojedine zdravstvene ustanove zatvorene su prisilnim putem, dok se u većini radi o ‘zamolbi’ da se napusti određena ustanova. Potom su prostorije ustanove zapečaćene, a osoblje udaljeno ne samo od ustanove nego i od pacijenata.

– Smatramo da se nedavnim događajima krši naša vjerska pravila, koje propisuje da volimo druge i činimo dobro. Svaka mjera koja nas sprječava u ispunjavanju te naše obveze jest kršenje temeljnog prava na vjersku slobodu – kažu eritrejski biskupi.

U srpnju 2018. godine katolički svećenik iz Eritreje rekao je da su vlasti odlučili zatvoriti besplatne katoličke zdravstvene ustanove držeći ih nepotrebnim zbog prisutnosti državnih klinika.