Svatko od nas u svojem životu obavlja neke poslove. I nastoji to učiniti što bolje. Te obveze su ponekad teške, često nam se ne da izvršavati ih. Ljeti je vruće,zimi je hladno…..Zamislite redarstvenika koji u ljetnim mjesecima radi brže protočnosti prometa zbog vrućine ode sa svojeg radnog mjesta. Nastao bi nered. Ili liječnike, vatrogasce,pekare…..da svi prestanu sa radom. Vjernik isto  tako ima jednu obvezu. Lijepu i ugodnu. Susresti se svake nedjelje sa svojim Bogom. Preko svete mise. Međutim kako dođe ljeto mnogi tu svoju dužnost zanemare. Zašto je tome tako? Zar preko ljeta prestajemo biti vjernici? Nije nam teško posjećivati razna događanja ili zabave,ali nam je teško biti na svetoj misi?! Zbog vrućine! Trebali bi se zamisliti nad tim razlogom. Kako bi to bilo da svi ostanemo kod kuće u ugodnoj hladovini! Zar je teško učiniti žrtvu za Onoga koji je život dao za sve ljude? Možete zamisliti Njegove boli? Ali usprkos tome Isus je položio život za nas. Mnogi bi se koji se vjernicima zovu nad ovim trebali zamisliti. Mnogima ovo naprijed napisano neće biti po volji. Ali to je istina,i svi to znamo. Ponekad se ponašamo da je vjera kao neka vrsta trgovine. Uzimamo samo ono što nam odgovara,a kada treba učiniti nešto, žrtvovati,onda nas nema. Ali svatko će odgovarati za svoje postupke. I pobjeći neće. Danas smo čuli što Isus veli:  »Hoće li tko za mnom, neka se odrekne samoga sebe, neka danomice uzima križ svoj i neka ide za mnom. Tko hoće život svoj spasiti, izgubit će ga; a tko izgubi život svoj poradi mene, taj će ga spasiti.« Uz ove misli želimo vam ugodno popodne i blagoslovljen početak novog radnog tjedna. Mir vam i dobro!